MojAndroid

Spoločnosť Google zatiaľ oficiálne neuviedla názov nastávajúcej verzie svojho operačného systému Android. Na internete sa objavili špekulácie o prípadných názvoch spojených s komerčnými produktmi ako Android Oreo či Android Pocky. V súčasnosti však vieme predpokladať len nasledujúcu verziu v zmysle Android O.

Náš tip
Zamestnanec Google naznačil, ako by sa mohol volať nový Android

Android Oreo

Google tento rok zatiaľ nezverejnil žiadnu formu “developer preview,” no poznáme zoznam niektorých pripravovaných noviniek. Je však možné, že niektoré kľúčové funkcie si tvorca Androidu necháva až na neskoršie finálne predstavenie. Tu je zoznam noviniek, ktoré by mal ponúknuť Android O:

  • Prvou z noviniek sú “odznaky” pre aktívne oznámenia každej ikonky. To by mohlo priniesť väčší prehľad v samotných notifikáciách každej aplikácie. Android O má priniesť tiež novú formu oznámení, odlišnú od verzie Android Nougat. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe.
  • Hlbšia integrácia Google Asistenta má priniesť menej “kopírovania a vkladania.” Systém si má automaticky ukladať dôležité informácie zo správ či aplikácií. Očakávajú sa tiež nové gestá k tejto funkcii.
  • Picture-in-picture mód má ponúknuť funkciu podobnú Android TV. Ide v podstate o rovnaký režim akým disponujú iPady či zariadenia s Android TV. Nová funkcia má byť dostupná pre širokú škálu zariadení (nielen pre tablety).
  • Android O má dostať tiež funkciu obmedzenia aktivity aplikácii na pozadí, podobne ako Chrome vo verzii 57. Cieľom je znížiť spotrebu energie či efektivita a rýchlosť samotných aplikácií.
  • Aktualizácia MediaRecorder API. Táto funkcia má optimalizovať funkciu nahrávania audia a videa pre niektoré aplikácie. Aktualizácia má byť pomerne rozsiahla, no jej podrobnosti zatiaľ nie sú k dispozícii.
  • Ďalším vylepšením má byť podpora adaptívnych ikoniek na štýl Google Pixel smartfónov. Nie je jasné, čo presne má byť na novinke adaptívne, predpokladá sa však prispôsobenie ikoniek v rámci akýchkoľvek nastavení v rámci pôvodného či alternatívneho UI.
  • Priblíženie k podnikom. To je posledným, no dôležitým aktuálne zverejneným vylepšením. Spoločnosť Google má priniesť aktualizáciu či nové aplikácie pre prispôsobenie sa využitiu mobilných zariadení s Android O práve v podnikovej sfére.
Náš tip
Android 7.1.2 beta 2 prináša novinky aj na staršie zariadenia

Aké novinky očakávate vy v novej verzii Android O? Prípadne aký názov odhadujete novej verzii operačného systému Android? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidcommunity

21.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+