MojAndroid

Aj napriek tomu, že Android Nougat je ešte len na malom percente zariadení, tak my sa už teraz dozvedáme o názve ďalšej verzie operačného systému s logom zeleného robota. V máji to už bude rok od oznámenia Androidu N, preto sa nedivíme, že špekulácie ohľadom nového názvu sa začínajú objavovať už teraz.

Náš tip
Android štatistiky: Android 7.x Nougat je ešte iba na 1,2 % zariadeniach [02/2017]

Momentálne nás ani tak nezaujímajú nové funkcie, ako názov ďalšej verzie Androidu. Veľa ľudí tipuje, že Android 8.0(?) dostane pomenovanie po známej sladkosti Oreo. Tento názov nepriamo potvrdil aj jeden zo zamestnancov Googlu.

Hiroshi Lockheimer, SVP Androidu, Chrome OS a obchodu Play, na svojom Twitteri zdieľal GIF obrázok s Oreo koláčom, čím by mohol naznačovať, že nový Android sa bude pravdepodobne volať Oreo.

Chceme vás ale upozorniť na to, že Lockheimer už v minulosti zdieľal “uniknuté” názvy, ktoré sa neskôr ukázali ako nepravdivé. Takisto sa často líšia interné testovacie verzie od tých finálnych. A ak k tomu pridáme ďalší jeho tweet, tak spomínaný Oreo koláč musíme brať s rezervou.

Zdroj: PhoneArena

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+