MojAndroid

Počas úvodu konferencie Google I/O 2016 sme sa podľa očakávania dočkali aj viacerých detailov o pripravovanom systéme Android N. Jednou z menej významných, no napriek tomu nezanedbateľných noviniek, je aj podpora pre nové emoji. O tejto novinke sme vás informovali už pred nejakým časom a teraz bola potvrdená aj spoločnosťou Google. Android N sa tak stane prvým operačným systémom, ktorý bude oficiálne podporovať nový štandard Unicode 9.

Náš tip
Google chce, aby ste vybrali sladké meno pre Android N | Google I/O 2016

Google emoji

A čo to znamená pre používateľov? Až 72 nových emoji, ktoré budú k dispozícii v novej verzii systému Android. Vo väčšine prípadov sa bude jednať o emoji ľudí rôznych odtieňov pleti. Nechýbajú emoji typu “facepalm” či “selfie”, takže vďaka týmto jednoduchým obrázkom bude možné vyjadriť oveľa väčšie množstvo emócií. Výhodou podpory Unicode 9 bude najmä to, že emoji by sa mali na všetkých zariadeniach a platformách zobrazovať rovnako, čo tak v súčasnosti nie je. Niekedy sa emoji zobrazujú úplne inak, inokedy sa zasa nezobrazia vôbec. Konzorcium Unicode by to chcelo zmeniť a Google tak ide príkladom aj pre ostatné spoločnosti, ktoré si emoji upravujú podľa seba.

Zdroj: PhoneArena

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Ganca

  To už je aký trapas… Akoby nestačili žltí smajlíci, radšej tam preventívne nasekajú 6 rovnakých xichtov akurát farbou “kože” odlíšených, aby sa náhodou nejaký zamindrákovaný debilko nemohol sťažovať že jeho emotikoni sú rasistickí a on sa preto cíti menejcenne. ? Politická korektnosť nadovšetko (hlavne nad zdravý rozum) ty kkt…

  • Ki a Soul

   suhlas, ale chcelo by to trosku slusnosti.

   • Ganca

    Ten koniec som opravil, ale nechci vedieť čo tam miesto “zamindrákovaného debilka” bolo pôvodne. ?

+