MojAndroid

Už sme si zvykli, že každá nová verzia Androidu dostáva meno po sladkosti – Marshmallow, Lollipop, KitKat, Jelly Bean a ďalšie. Tento rok došla rada na  písmenko N a hoci sa očakávalo, že Google na Google I/O odhalí aj finálny názov developerskej verzie, nestalo sa tak. Namiesto toho zvolil netradičný spôsob, ako pre nový Android vybrať jeho nové meno.

Internetový gigant sa rozhodol, že tento rok vyberú meno samotní používatelia. Každý môže prispieť a napísať svoj nápad na pomenovanie nového Androidu na stránke, ktorú Google pripravil na adrese android.com. Samozrejme, asi si viete predstaviť, že nechať internet rozhodnúť o niečom, nie je vždy najlepší nápad. Google si však necháva právo veta a v prípade výhry nevhodného názvu si bude vyberať z ďalších alternatív, ktoré budú pre pomenovanie nového Androidu vhodnejšie a reprezentatívnejšie. Aký názov dáte Androidu N vy? :)

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+