MojAndroid

Len pred niekoľkými mesiacmi prišiel Google s novým Androidom N, ktorý bol doteraz dostupný ako developer preview verzia. Dnes, keď o ňom Google hovoril na konferencii I/O 2016, je Android N dostupný v DP3 verzii, ktorá má po prvýkrát v histórii označenie beta, čo znamená, že systém má menej nedostatkov a je takmer pripravený na finálne vypustenie.

Náš tip
Google Allo je nová chatovacia aplikácia s vlastnou inteligenciou | Google I/O 2016

S príchodom novej developer preview verzie Androidu N Google predstavil aj ďalšie novinky. Sú nimi napríklad automatické aktualizácie, ktoré sa stiahnu na pozadí, keď ste pripojení k Wi-Fi a nainštalujú sa pri najbližšom reštarte (vypnutí a zapnutí) vášho zariadenia. Podobným spôsobom sa bude aktualizovať aj finálna verzia Androidu, čo je výhodné najmä v spojení s pravidelnými mesačnými bezpečnostnými aktualizáciami, ktoré dostávajú najnovšie smartfóny a tablety s Androidom.

Náš tip
Google chce, aby ste vybrali sladké meno pre Android N | Google I/O 2016

Google však nebude týmto spôsobom aktualizovať všetky update-y systému. Pri veľkých aktualizáciách, ktoré väčšinou zvyšujú číselné označenie systému, vás zariadenie upozorní na ich dostupnosť a vy si môžete vybrať, či chcete aktualizáciu nainštalovať, alebo ju pre zatiaľ odložiť.

Všetky novinky z Google I/O nájdete na tagu Google I/O 2016.

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+