MojAndroid

Google dnes zverejnil druhú verziu Developer Preview pre systém Android N a táto aktualizácia prináša niekoľko zaujímavých noviniek. Pre niekoho možno menej významnou, no pre iných pomerne dôležitou je aj vzhľad emoji v systéme. Google svoje emoji pomerne dlhšie neaktualizoval, resp. prinášal iba minimálne vylepšenia. Teraz sa ale spoločnosť zaviazala, že bude podporovať štandard Emoji Unicode 9, vďaka čomu by mali ikony vyzerať reálnejšie a podobnejšie ostatným platformám.

Android N emojiAndroid N emoji

Dôležitou zmenou je aj fakt, že emoji sa teraz budú viac podobať na ľudí a nahradia tak súčasné riešenie Google, ktoré má skôr animovaný charakter. Nové emoji tak budú mať ľudský charakter a mnohým používateľom budú možno vyhovovať viac.

S príchodom aktualizácie na Android 6.0.1 bolo pridaných niekoľko drobných vylepšení pre emoji, no je pravdepodobné, že odteraz bude spoločnosť dbať viac na to, aby boli emoji v systéme Android v symbióze so spomínaným štandardom. Je ale otázne, ako sa k tomu postavia výrobcovia Android telefónov, ktorí si často tento prvok systému prispôsobujú podľa vlastných predstáv. Ako sme spomínali, nejde o obrovskú aktualizáciu, ktorá by výrazne zmenila fungovanie systému, no vtipné ikony sú dnes súčasťou konverzácií a statusov na sociálnych sieťach a Android používatelia už dávno túžili po takejto aktualizácií, ktorá by výrazne vylepšila túto časť systému Android.

Zdroj: Android Central

14.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+