MojAndroid

Google len pred niekoľkými hodinami uvoľnil druhú Developer Preview verziu systému Android N. Tá prináša hneď niekoľko vylepšení a zmien. Za najviditeľnejšiu zmenu možno považovať nový štýl zložiek na domácej obrazovke. Ikony už nie sú “stlačené” do kruhu, ale kruh tvorí akúsi masku nad ikonami aplikácií, čo spočiatku vyzerá neprakticky, no podľa nás to má zmysel. Okrem vzhľadu zložiek sa zmenila aj animácia ich otvárania.

Nové zložky na domácej obrazovke však nie sú zmenou v samotnom Androide N, ale v aplikácii Google Now Launcher, ktorá slúži ako grafická nadstavba čistého Androidu. Nové zložky tak už čoskoro zavítajú aj na iné zariadenia, ktoré používajú tento launcher. Okrem tohto prináša nový Android N v DP2 verzii zmeny “pod kapotou”. Ide najmä o nové API s názvom Vulcan, ktoré sa stará o vykresľovanie 3D grafiky, nové skratky v launcheroch pre rýchlejšie spustenie niektorých akcií, podporu pre Emoji Unicode 9, zmenu v niektorých API balíčkoch a opravu známych chýb a nedostatkov z predošlej verzie Androidu N Developer Preview. Nový Android N DP2 si môžete stiahnuť vo svojom zariadení ako OTA aktualizáciu v Nastavenia > Informácie o zariadení > Aktualizácia systému, prípadne si stiahnuť inštalačný balík a systém si aktualizovať manuálne cez ADB.

Náš tip
Prvé dni s Android N – aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy | TEST

Android N Developer Preview 2 – odkazy na stiahnutie:

Zdroj: AndroidPolice, AndroidAuthority, (2)

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jakub Kazimír

  Ota este aspon mne na nexus 5x este nenabehla :-/

  • My sme na Nexus 6 sťahovali cez OTA, ale aktualizáciu sme museli nechať vyhľadať manuálne, neprišlo nám upozornenie, že je dostupná :-)

   • Jakub Kazimír

    Akurát som sa pozrel na mobil a už je polovica stiahnutá :) Ale neprišla žiadna upomienka ani. A asi mi to zožralo mobilné dáta :) Na nexus 5x má aktualizácia až 455 MB

    • Ide o novšie zariadenie, určite tam bude aj viac zmien, možno vylepšenie fotoaparátu a pod.

     • Jakub Kazimír

      Tak uvidíme :) Ono s tou prvou verziou som mal dosť problémy ohľadom výkonu aj účtov kde mi padajú všetky aplikácie, ktoré používajú nejaký účet tak snáď to opravili :) Napíšem hneď ako to dosťahuje :)

      • Jasne, daj vediet, aj ja som zvedavy, co zmenili :)

       • Jakub Kazimír

        Pekná vysúvacia lista pri menu ale to už asi bolo. Menu sa konečne nereštartuje pri každom príchode z nejakej založky menu, Odpovede z notifikačnej už nezatvárajú aplikácie a účty fungujú už dobre :) Zatiaľ len malé záseky ale som spokojný :)
        Pri otoceni obrazovky na sirku uz pri odpisovani na spravy z listy ukaze len klavesnicu a nie celu obrazovku :)

+