MojAndroid

Google len pred niekoľkými hodinami uvoľnil druhú Developer Preview verziu systému Android N. Tá prináša hneď niekoľko vylepšení a zmien. Za najviditeľnejšiu zmenu možno považovať nový štýl zložiek na domácej obrazovke. Ikony už nie sú “stlačené” do kruhu, ale kruh tvorí akúsi masku nad ikonami aplikácií, čo spočiatku vyzerá neprakticky, no podľa nás to má zmysel. Okrem vzhľadu zložiek sa zmenila aj animácia ich otvárania.

Nové zložky na domácej obrazovke však nie sú zmenou v samotnom Androide N, ale v aplikácii Google Now Launcher, ktorá slúži ako grafická nadstavba čistého Androidu. Nové zložky tak už čoskoro zavítajú aj na iné zariadenia, ktoré používajú tento launcher. Okrem tohto prináša nový Android N v DP2 verzii zmeny “pod kapotou”. Ide najmä o nové API s názvom Vulcan, ktoré sa stará o vykresľovanie 3D grafiky, nové skratky v launcheroch pre rýchlejšie spustenie niektorých akcií, podporu pre Emoji Unicode 9, zmenu v niektorých API balíčkoch a opravu známych chýb a nedostatkov z predošlej verzie Androidu N Developer Preview. Nový Android N DP2 si môžete stiahnuť vo svojom zariadení ako OTA aktualizáciu v Nastavenia > Informácie o zariadení > Aktualizácia systému, prípadne si stiahnuť inštalačný balík a systém si aktualizovať manuálne cez ADB.

Náš tip
Prvé dni s Android N – aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy | TEST

Android N Developer Preview 2 – odkazy na stiahnutie:

Zdroj: AndroidPolice, AndroidAuthority, (2)

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+