MojAndroid

Ak patríte k priaznivcom akčných hier, alebo uprednostňujete skôr tituly na spôsob Flappy Bird, možno neoceníte Ghosts of Memories. No ak máte chuť trochu popremýšľať a ponoriť sa do úplne iného sveta, táto hra je tu pre vás. O čo v nej ide? Prechádzate tu cez 4 fantastické svety predstavujúce staroveké civilizácie, ktoré zároveň spoznávate.

unnamed-8

unnamed-9

Po svete sa pohybujete cez dlaždice, alebo ak chcete, cez puzzle dávajúce viacero možností smerovania. Ich výstavbu vykonávate na základe logicky premyslených ťahov. Aby ste však vedeli kam sa máte v spleti dlaždíc vznášajúcich sa v povetrí vybrať, nasledujete čierny bod, ktorý sa po každom ťahu objaví na inej dlaždici. Cestu za ním si už musíte premyslieť sami. Počas putovania zároveň zberáte rôzne trofeje, ktoré vám pomáhajú dostať sa v ceste ďalej.

Verzia: 1.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Hra je neuveriteľne relaxačná. Napriek prítomnosti démonov, alebo kamenných obrov, ktorí číhajú pri vašich cestách, je celkový dojem z hry absolútne upokojujúci. Z veľkej časti je to zásluha hudby a zvukových efektov, ktoré hru sprevádzajú a ktoré boli špeciálne pre ňu skomponované. Ak ju hráte so slúchadlami, dostanete sa naozaj do iného sveta.

Hru nazývajú sami vývojári ako 2,5 D. Nie je to teda klasická 3D hra, no len ťažko ju môžeme nazvať 2D. Dlaždice presúvate v priestore, ktorý vnímate.

Hra si vyžaduje minimálne 768 MB RAMky a smartfón či tablet s OS Android od minimálnej verzie 4.1 Jelly Bean.

Zdroj: Google Play

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+