MojAndroid

Nová služba spoločnosti Google je už online a dostupná pre všetkých majiteľov Android zariadení. Novinka prináša jednoduchý spôsob, ako nájsť svoj smartfón, kompatibilná je so smartfónmi, ktoré bežia pod operačným systémom Android vo verzii 2.2 a vyššej.

device

Android Device Manager funguje vo webovom prehliadači, v ktorom zobrazuje mapu a umiestnenie zariadenia. Úplne naľavo nájdete zoznam vašich dostupných smartfónov, ktoré môžete v službe sledovať. Dostupná je aj funkcia prezvonenia, ktorá po dobu max. 5 minút zapne hlasité vyzváňanie a to aj v prípade, že je zapnutý tichý režim. Poteší aj možnosť úplného vymazania zariadenia na diaľku. Túto však musíte aktivovať priamo v zariadení. Môžete tak spraviť zaslaním aktivácie priamo z webového prostredia alebo v aplikácii “Nastavenia Google” v položke “Správca zariadení Android”.

Device_manager_1 Device_manager_2 Device_manager_3

Zdroj: phandroid

8.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

31 odpovedí na “Android Device manager je online, nájde alebo vymaže stratený smartfón”

  1. “Android Device Manager funguje vo webovom prehliadači,…”
    Ako zase článok, typu napíšme niečo, len aby bolo…. jednoznačne tu chýba najaký link, čo si mam otvoriť vo webovom prehliadači, ech.

    • neviem ako by si si predstavoval ze by prenasanie dat v nasom pripade lokalizacie a komunikacie zo zariadenim bolo realizovane mimo internetoveho pripojenia? ja by som skor povedal ze skoda ze na celom slovensku nieje free internet cez mobilneho operatora bez obmedzeni :-D

          • Doba pokročila, a v dnešnej dobe, resp. v Androide je potrebné aby sa takáto aplikácia stala službou (daemonom) a aby sa minimálne injektovala do fabrickej časti ROM. Teda, aby ju na rychlo nevyhodil zlodejíček pri resete do fabrických nastavení. Tak isto je potrebné, aby si sama takáto aplikácia mohla v prípade potreby aktivovať geolokáciu, dátové procesy, nahrávanie audia a videa bez potreby interakcie s aktuálnym vlastníkom. Samozrejmosťou je aj prístup na identitu nielen k zameraniu ale aj identifikovaniu aktuálneho vlastníka alebo páchateľa.

            Problém je ale s tým, že takto vybavený telefón sa bez problému môže obrátiť aj proti vlastníkovi a nikto nedá záruku že sa tak nestane.

Pridaj komentár

+