MojAndroid

Platforma Android Auto býva často kritizovaná za chyby v systéme aj aplikáciách. Tie najnovšie, ktoré sa objavili s príchodom nového roku, sú však podľa portálu Autorevolution skutočne otravné.

Aktualizácia Google Máp spôsobuje mrznutie celého systému Android Auto

Problémy so stabilitou prináša často aktualizácia systému, ale ten najnovší má na svedomí aktualizácia aplikácie. Pretože ide o aplikáciu Google Mapy, ktorá je na tejto platforme primárnym nástrojom pre navigáciu na cestách, tak to je dosť zásadný problém. Podľa množstva hlásení začala byť aplikácia pred koncom roku nestabilná, často zamŕza a s ňou aj celý systém

Problém má krátkodobé riešenie, na trvalom riešení sa už pracuje

Používatelia tvrdia, že problém vedia vyriešiť, ale postup jeho riešenia je pre nich dosť otravný. Podľa ich tvrdenia dokáže pomôcť prie opätovné sprevádzkovanie systému Android Auto resetovanie smartfónu a opätovné nastavenie celého systému. Pretože tento úkon je pritom potrebné robiť zakaždým, keď si sadnete za volant, tak to pre nich nie je ideálnym riešením.

VW ID.4 Android Auto
Android Auto | Zdroj: Radovan Hlôška

Platforma Android Auto totiž vznikla práve kvôli tomu, aby sa vodiči odpútali od svojich smartfónov. Podľa iných používateľov stačí vypnúť motor a potom počkať približne 10 minút, kým mobilné zariadenie opätovne nadviaže spojenie so systémom, čo samozrejme tiež nie je pohodlné. Navyše sa tým problém s opätovným mrznutím nevyrieší.

Člen tímu Android Auto však tvrdí, že všetky hlásenia už boli odoslané vývojárom, takže na na riešení sa už v spoločnosti Google pracuje. Samozrejme, nie je možné presne odhadnúť, kedy by sa mohol problém vyriešiť. V prípade, že patríte k používateľom, ktorých postihla táto chyba, tak je vašou jedinou možnosťou používať jedno z bolestivých riešení uvedených vyššie.

Náš tip
Netflix zvyšuje ceny predplatného. Týka sa to aj Slovenska?
18.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+