MojAndroid

Stále narastajúce množstvo používateľov Android Auto hlási problém s kompatibilitou. Ide o chybu v najnovšej aktualizácii Android Auto 7.8.6. Podľa webu 9to5google týmto používateľom vyskakuje hláška o tom, že “ich smartfón nie je kompatibilný”.

Problém nastáva pri najnovšej verzii Android Auto

Počas predchádzajúcich dní sa dostalo Android Auto vo verzii 7.8.6 k viacerým jeho používateľom z celého sveta. Zdá sa, že tento update narobil viac problémov ako úžitku. Na fórach podpory amerického giganta Google sa objavilo vyše 100 sťažností na nefungujúce Android Auto na rozličných smartfónoch. Postihuje to konkrétne desiatky modelov od rozličných výrobcov. Často sa zmieňuje práve séria Samsung Galaxy S9, S10, S20, S21, S22, Note 20 a Z Flip 3. Nechýbajú však ani zmienky o smartfónoch Xiaomi, Asus, OnePlus či o Pixeloch od amerického giganta Google.

Na obrazovke automobilu používatelia často vidia hlášku, že telefón nie je s Android Auto kompatibilný a ďalšie chybové hlášky, ktoré by sa skutočne nemali objavovať. Zdá sa, že problém sa vzťahuje nezávisle od verzie Androidu a týka sa iba Android Auto 7.8.6. Google vo fórach odpovedal, aby používatelia špecifikovali svoj problém a zdieľali verziu aplikácie, model smartfónu, model auta a ďalšie relevantné dáta. Vývojári sú však posledné dni ticho a ďalšieho vyjadrenia k problému sa používatelia žiaľ nedočkali. Asi bude potrebné počkať na nejaký ten opravný update. Zatiaľ by mala pomôcť inštalácia predošlej verzie aplikácie, respektíve zapojenie sa do beta programu a využívanie testovacieho softvéru.

Náš tip
Android Auto má nové požiadavky. Je váš smartfón kompatibilný?

24.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+