MojAndroid

Od začiatku existencie platformy Android Auto siahala jeho podpora od zariadení s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow a vyšším. Vývojári sa teraz podľa webu 9to5google snažia platformu posunúť ďalej a zvyšujú nároky na aktuálnosť systému Android.

Zmenili sa minimálne požiadavky na operačný systém

Okrem aktuálnej verzie Androidu je na bezproblémový beh Android Auto potrebný aj kvalitný USB kábel. Samozrejme, samotné vozidlo musí platformu taktiež podporovať. Stránka podpory však teraz hovorí o nových požiadavkách. Potrebný je Android 8.0 Oreo a vyšší. Nie je veľmi jasné, kedy Google túto zmenu podnikol, pretože oficiálna stránka stále zaraďuje Android 6.0 ako najnižšiu potrebnú verziu.

Opel Mokka-e Android Auto
Android Auto | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Je aj celkom jasné, prečo sa americký gigant rozhodol navýšiť najnižšiu požadovanú verziu. Android Marshmallow aktívne využíva len 4 % Android zariadení, zatiaľ čo Android Oreo 11 až 12 %. Väčšina dnešných smartfónov využíva Android 9.0 Pie až Android 12. Najpoužívanejší je Android 11 s až 30 % aktívnymi používateľmi.

Android Auto má príležitosť sa v blízkej budúcnosti vylepšiť

Posunutie minimálnej verzie taktiež vývojárom povoľuje používať nové funkcie, ktoré by inak na starších telefónoch nemohli byť dostupné. Možno aj nadchádzajúci redizajn s pomenovaním “Coolwalk” prinútil amerického giganta pre vykonanie tejto zmeny, ktorá sa však dotkne len úplného minima ľudí.

VW ID.4 Android Auto
Android Auto | Zdroj: Radovan Hlôška

Na záver spomenieme, že pre používanie platformy Android Auto Wireless minimálne požiadavky ostali nezmenené. Stále je potrebný aspoň Android 9.0 Pie na smartfónoch Google Pixel a vybraných zariadeniach Samsung Galaxy, respektíve Android 10 v prípade všetkých Pixelov a Samsungov. Android 11 je potom požadovaný v prípade všetkých ostatných značiek mobilných telefónov. Potrebný je aj bezdrôtový adaptér.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch5: Trojdňová výdrž, ale aj výrazne rýchlejšie nabíjanie

3.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+