MojAndroid

Nebol by týždeň, kedy by sme neinformovali o nejakom probléme, ktorý sa týka obľúbenej funkcie Android Auto. Portál Android Police teraz informoval o čudnom správaní ikoniek, ktoré sa údajne samovoľne zväčšujú. Akoby sa nafukovali.

Najnovší “bug” v Android Auto zatiaľ zaznamenalo len malé percento používateľov. Tí hovoria o náhodnom zväčšovaní taskbaru a ikôn. O tomto probléme diskutujú používatelia aj priamo na fórach Googlu a vyzerá to tak, že najviac ovplyvnení sú tí, ktorí používajú smartfóny s operačným systémom Android 12. Bez ohľadu na to, či ide o bezdrôtovú alebo káblovú funkcionalitu služby Android Auto.

Android Auto trápia nové problémy, ktoré sú poriadne otravné

Android Auto dostáva novú aktualizáciu, ktorá opravuje chyby. Onedlho príde aj nový dizajn

Obrázok, ktorý môžete vidieť nižšie, bol na fórach Googlu publikovaný v polovici júna. Na ňom je jasne viditeľný problém, celé používateľské rozhranie je výrazne nafúknuté a zväčšené. Zväčšené rozhranie značne komplikuje normálnu použiteľnosť Android Auto.

android auto chyba
Zdroj: Google fórum

Sťažnosti najčastejšie prichádzajú od používateľov smartfónov značiek OnePlus, Oppo a Xiaomi. To ale neznamená, že majiteľov zariadení od iných výrobcov sa to netýka. Napríklad spomínaný obrázok pochádza zo Samsungu Galaxy A53. Spoločnosť Google o probléme údajne vie a pracuje na jeho odstránení. Očakávame, že k odstráneniu príde v najbližšej aktualizácii. Kedy sa tak stane, zatiaľ nevieme.

Samsung Galaxy A53
Samsung Galaxy A53 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zaznamenali ste aj vy tento, prípadne iný problém so službou Android Auto? Ak áno, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom.

Náš tip
Android Auto pre smartfóny končí. K dispozícii je len pre displeje automobilov
11.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+