MojAndroid

Už dlhšie vieme, že na platforme Android Auto sa chystajú veľké zmeny v jej dizajne. Posledných niekoľko mesiacov sa diskutuje o tom, kedy prinesie spoločnosť Google nové rozhranie „Coolwalk“. Aktuálne bola podľa portálu AndroidPolice spustená nová aktualizácia na Android Auto 7.6 a tak sa logicky ponúka otázka, či prináša aj nový dizajn.

Aktualizácia opravuje známe chyby

Budú to tri týždne čo začala distribúcia poslednej verzie Android Auto 7.5. Každého vtedy asi sklamalo, že v nej nebol zahrnutý nový dizajn Coolwalk. Priniesla len niekoľko opráv a minoritných zmien, ako bola napríklad vylepšená kontrola USB pripojenia. Bohužiaľ, verzia Android Auto 7.6 sa nesie v podobnom duchu.

Spoločnosť Google medzi zmenami spomína vyriešenie problémov so smerovaním hlasových hovorov na nesprávne zariadenie. Vyriešené mali byť aj niektoré neužitočné odpovede hlasového asistenta, problémy s kompatibilitou série Samsung Galaxy S22 a jazykovými nastaveniami. Android Auto 7.6 sa dá nainštalovať z obchodu Google Play alebo manuálne pomocou APK súboru.

Nový dizajn bude pravdepodobne oficiálne uvedený až počas Google I/O 2022

Na nový dizajn Coolwalk si tak používatelia Android Auto musia ešte chvíľu počkať. Najpravdepodobnejšie je jeho uvedenie na konferencii Google I/O 2022, ktorá sa uskutoční už 11. mája. Coolwalk bude podľa únikov kombinovať oválne tlačidlá a zaoblené rohy prevzaté z dizajnu Material You s novým rozložením ovládacích prvkov.

V mnohých ohľadoch bude tiež nový dizajn veľmi podobný konkurenčnému Apple CarPlay. Napríklad ikona v ľavom dolnom rohu vás prenesie do zoznamu aplikácií, ktoré bude mať veľmi podobné rozdelenie ako riešenie od Applu. Upozornenia dostanú väčšie tlačidlá, takže budete môcť jednoduchšie odmietnuť alebo odpovedať na telefónne hovory a SMS správy.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 7: Všetko, čo už vieme o pripravovanom smart náramku
5.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+