MojAndroid

Android Auto prichádza s veľkou zmenou. Samotná aplikácia už podľa informácií portálu Android Authority nebude k dispozícii. Funkcionalita zostane funkčná výhradne na infotainmentoch vozidla, v smartfóne ju samostatne už nezapnete.

Ak si ešte pamätáte na časy spred Androidu 10, na Slovensku sme mali s funkciou Android Auto trochu problém. Nebola totiž u nás oficiálne dostupná, a tak sme si museli aplikáciu sťahovať vo forme inštalačného APK súboru.

To sa zmenilo s príchodom systému Android 10, v ktorom bolo Android Auto predinštalované. Aj na Slovensku. V obchode Google Play však aplikáciu Slováci stiahnuť stále nemohli, no nebolo to už potrebné. A teraz prichádza ďalšia veľká zmena. Aplikácia ako taká už na telefónoch fungovať nebude.

Android Auto funguje aj naďalej, nie však na telefóne

Obávať sa ale nemusíte, o nič neprídete. Android Auto sa zapne automaticky vtedy, keď svoj smartfón pripojíte k vozidlu, ktoré funkcionalitu podporuje. 9to5google uvádza, že smartfóny so starším systémom mohli aplikáciu donedávna ešte používať, no teraz to už nie je možné. V prípade Androidu 12 táto zmena nastala už dávnejšie.

V konečnom dôsledku nejde prakticky o žiadnu zmenu. Ak Android Auto vo svojom automobile používate, fungovať bude aj naďalej, a to so všetkými funkciami, ktoré poznáte. Ak ste Android Auto používali na smartfóne bez pripojenia k vozidlu, toto už možné nebude.

Android Authority spomína, že spoločnosť Google už pred 3 rokmi po prvýkrát oznámila, že verzia aplikácie pre smartfóny už nebude dlho podporovaná. Stalo sa tak až teraz, v roku 2022.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch5: Poznáme cenu, hodinky budú opäť drahšie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+