MojAndroid

Najnovšia vývojárska verzia systému Android N prináša niekoľko zaujímavých noviniek a vylepšení. Jednou z nich je aj informácia, ktorá zobrazí pôvod nainštalovanej aplikácie. To znamená, že budete vedieť, či je aplikácia nainštalovaná oficiálne z obchodu Play, alebo ste si ju nainštalovali prostredníctvom APK súboru.

Náš tip
Android 7.0 Nougat je k dispozícii vo finálnej Developer Preview verzii

Táto informácia sa zobrazí v detailoch konkrétnej aplikácie v nastaveniach systému. Tam uvidíte nový riadok, ktorý vás bude informovať o zdroji inštalácie aplikácie. To môže byť obchod Play, Amazon App Store, ale aj inštalačný balíček APK. O každom takomto zdroji budete teraz informovaní. To môže pomôcť napríklad v servisných strediskách, kde bude takto možné rozoznať potenciálne nebezpečnú aplikáciu, ktorá sa vydáva za oficiálny titul z obchodu Play.

Android 7.0 APK info 2 Android 7.0 APK info 1

V minulosti sa hovorilo aj o obmedzovaní inštalácie aplikácií z tretích strán, no takéto transparentné zobrazenie zdroja inštalácie to nepotvrdzuje. Hoci nejde o prelomovú novinku, v mnohých prípadoch môže byť takáto informácia veľmi užitočná.

Zdroj: Younes Layachi via Android Police

19.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+