MojAndroid

Sami seba sme sa pýtali, kedy začnú prichádzať dohady o ďalšej verzii Androidu. Však Android 6.0 Marshmallow je na trhu už niekoľko mesiacov. Naše očakávania sa naplnili dnešným dňom, kedy na povrch sveta prišli nové informácie o tom, kedy sa dočkáme Androidu “N” (Nutella?). Ten by mal na Nexus zariadenia doraziť v polovici budúceho roka, presnejšie v júni. A prinesie opäť niekoľko noviniek.

Android-6-0-marshmallow-titulka-1

Náš tip
Android Marshmallow beží na 0,5% zariadení. Froyo stále žije

Najväčšou z nich sa jednoznačne stane Split Screen – teda možnosť pracovať s dvomi aplikáciami na jednej (rozdelenej) obrazovke. Split Screen nie je až takou novinkou a dnes ho nájdete bežne napríklad v Samsung zariadeniach. O tom, že sa stane súčasťou nového Androidu, informoval priamo Google na Reddite počas akcie AmA (Ask Me Anything). Prvé dohady hovoria aj o tom, že Google pretvorí menu pre povolenia aplikácií. Tie by mali byť, podľa nášho názoru, pre používateľov jednoznačne zrozumiteľnejšie a ľahšie dostupné, takže túto snahu Googlu oceňujeme. Akú novinku by ste v novom Androide prijali vy? A aký názov tipujete, že bude mať? :)

Zdroj: PocketNow

17.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+