MojAndroid

Po uverejnení nového Androidu o aktualizáciách na verziu 6.0 Marshmallow informoval najrýchlejšie taiwanský výrobca HTC. Neskôr sa k nemu pridala aj Motorola a na verejnosť unikli aj informácie o update pre niektoré zariadenia LG a Sony. Dnes tu máme ale ďalší zoznam, ktorý koluje internetom na čínskych blogoch už nejakú dobu. Podľa neho dostane aktualizáciu na najnovší Android väčšina vlajkových lodí výrobcov s tým, že ďalšie zariadenia budú v update nasledovať.

Náš tip
Aktualizácia na Android 6.0 – zoznam zverejnil už aj Sony6.

Prvý stĺpec uvádza zariadenia, ktoré dostanú Android 6.0 ako prvé, v druhom stĺpci sú uvedené modely, ktoré budú aktualizované až neskôr. V zozname nenájdete najnovšiu trojicu Xperia Z5 smartfónov, no tie update určite dostanú, čo nedávno potvrdil aj samotný výrobca. Presné dátumy aktualizácií nepoznáme, no podľa predchádzajúcich skúseností môžeme povedať, že prvé zariadenia dostanú aktualizácie koncom tohto roka. Väčšina ich však obdrží ale až v prvých mesiacoch budúceho roka.

AKTUALIZOVANÉ (14.10): K dispozícii máme nový zoznam, na ktorý pribudlo niekoľko ďalších zariadení a ich presné modelové označenia.

  • Zariadenia Nexus
  • HTC: HTC One M8 Google Play edícia, HTC One M8, HTC One M8s, HTC M8 EYE, HTC One E8, HTC Desire EYE, HTC Desire 816, HTC Desire 820, HTC Desire 826, HTC One M9, HTC One M9+, HTC One ME, HTC One E9, HTC One E9+, HTC Butterfly 2, HTC Butterfly 3
  • Sony: Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua a Xperia C4
  • Samsung: Samsung Galaxy Note 4, Note5, Note Edge, S5, S6, S6 edge, S6 edge+ a Galaxy Tab S2
  • LG: LG G3 a LGG4
  • Motorola:  2015 Moto X Pure Edition (3rd gen), 2015 Moto X Style (3rd gen), Moto X Play, Moto G (3rd gen), Moto X Pure Edition in the US (2nd gen), Moto X in Latin America, Europe and Asia2 (2nd gen), Moto G and Moto G with 4G LTE2 (2nd gen), DROID Turbo, 2014 Moto MAXX, 2014 Moto Turbo a Nexus 6

Android-6-marshmallow-update-schedule

Aktualizácia 16.11.2015, 10:00

Spoločnosť Samsung zverejnila zoznam zariadení, ktoré dostanú Android 6.0 Marshmallow, priamo na svojom webe. V prvej fáze sa ho dočkajú novinky z roku 2015, ale aj staršie modely Samsung Galaxy S5 a Samsung Galaxy Alpha. Neskôr potom pribudnú aj zariadenia zo strednej triedy a staršie modely. Pokiaľ sa vaše zariadenie na zozname nenachádza, nemusíte zúfať. Samsung plánuje spustiť aj 3. fázu uvoľňovania aktualizácie s Androidom 6.0 Marshmallow, no zatiaľ nie je známe, ktorých zariadení sa to týka.

samsung-android-6-0

Aktualizácia 19.11.2015, 15:00

Na internet sa dostali nové informácie ohľadom aktualizácie zariadení spoločnosti Samsung. Podľa nich sa nového Androidu 6.0 dočká Galaxy Note 5 a Galaxy S6 edge+ už v priebehu budúceho mesiaca. Samsung Galaxy S6 a S6 edge ich budú nasledovať v januári budúceho roka. Na svoje si prídu aj majitelia Galaxy Note 4 a Note Edge, ktorý dostanú najnovší Android vo februári. Z ďalšieho kola aktualizácií nebudú vynechané ani zariadenia Galaxy Alpha, Tab S2 9.7 a 8.0 a  Galaxy S5, ktorý má dostať najnovší Android v apríli. Na schválenie aktualizácie však stále čakajú zariadenia Galaxy A5, A3, ako aj E7, E5, J7, J5 a J2, či tablety Tab A 9.7 a 8.0. Nádej na update pre starší Note 3 a Galaxy S4 sa zdá byť momentálne len malá a výrobca ich vo svojom pláne uvádza ako neschválené. Či sa niečo zmení, uvidíme v budúcnosti, samozrejme, termíny jednotlivých aktualizácií sa môžu ešte meniť.

Samsung-Android-6.0-Marshmallow-update-roadmap-November

Aktualizácia 14.12.2015

Medzi inými majú novší Android 6.0 Marshmallow dostať aj smartfóny Vibe X3 a Vibe P1. Čínska verzia týchto zariadení dostane update už v marci, tá medzinárodná si bude musieť ešte počkať niekoľko mesiacov. Model A7000 dostane Marshmallow niekedy v apríli. Ten v máji a júli zavíta aj do smartfónov Vibe X3, Vibe P1, Vibe S1 a Lenovo A7000+.
lenovo_marshmallow
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+