MojAndroid

Android 4.4 KitKat je medzi nami už nejaký ten mesiac, no jeho funkcie zatiaľ využíva podľa posledných štatistík len veľmi malé percento používateľov. Možno aj preto sa tak v komunite nerozšírila správa o tom, že Google v ňom obmedzuje práva zápisu na pamäťové karty. Google vo svojom OS pridával rôzne práva na zápis a čítanie v pamäti už od prvých verzii. KitKat však pridáva nové oprávnenie WRITE_EXTERNAL_STORAGE, ktoré aplikáciam obmedzuje prístup na pamäťovú kartu.

Recenzia_Lenovo_A3000_7

Čo to znamená pre používateľa? V súborovom systéme na karte bude možno menší neporiadok, no pripravte sa na to, že s najnovším Androidom už aplikácie nebudú môcť zapisovať mimo svojho vyhradeného adresára. Aplikácie v ňom môžu bez obmedzení zapisovať a čítať súbory, či vytvárať a mazať adresáre. Naopak, nemôžu pristupovať k iným adresárom a súborom v nich. Problém to bude predstavovať najmä pre aplikácie ako správca súborov, ktorých podstata je práve v možnosti pristupovať, zapisovať a čítať adresáre. Používatelia hlásia tiež problémy s editáciou fotografií uložených na pamäťovej karte, či napríklad pri mazaní MP3 a podobne.

Samozrejme výrobcovia zariadení môžu tieto oprávnenia obísť pomocou vlastných úprav v softvéri a umožniť zapisovať aj mimo vyhradené miesta na pamäťovej karte. Ako sa však k tomuto nakoniec postavia ostáva otázne. Riešením by bolo tiež rootnutie zariadenia.

Zdroj: androidcommunity

18.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+