MojAndroid

Predstavenie operačného systému Android 15 je ešte poriadne ďaleko. Ako už býva zvykom, oficiálne sa ho dočkáme na prelome septembra a októbra tohto roka. Aktuálny Android 14 bol predstavený spoločne s najnovšou generáciou Pixelov 4.10.2023. Avšak beta verzie najnovšieho systému už k dispozícii sú a my máme vďaka tomu možnosť nahliadnuť do funkcionalít, ktoré na nás čakajú o niekoľko mesiacov.

Nemali by ste prehliadnuť:

Jedna z noviniek, ktoré Android 15 prinesie, zlepší celkový komfort pri používaní. Už aktuálny systém ponúka množstvo rôznych prispôsobení, vďaka čomu si ho vie používateľ upraviť presne podľa toho, ako potrebuje. Android 15 príde s jednou novinkou, ktorá poteší. Informáciu priniesol portál PhoneArena.

android 15 kontrast
Nastavenie kontrastu | Zdroj: PhoneArena

Už teraz je možné nájsť možnosti, ako napríklad zväčšenie či prečítanie napísaného textu alebo ovládanie zariadenia pomocou hlasových povelov. Avšak vždy je čo zlepšovať. A presne toto si povedali aj vývojári z Googlu a najnovší operačný systém prinesie ešte jednu novinku. Jej prítomnosť potvrdzuje najnovšia QPR beta verzia systému Android 14, ktorá podľa oficiálnych informácií prináša prakticky len opravy chýb.

Vlastné nastavenie kontrastu niektorých prvkov

Avšak raz za čas sa pripletie aj nejaká nová funkcionalita. Tá najnovšia dovolí používateľovi nastaviť si vlastnú úroveň kontrastu pre text, tlačidlá a iné dôležité systémové prvky. Na výber je možnosť nastaviť si stredný alebo vysoký kontrast, prípadne vrátiť sa na pôvodné nastavenie. Ako nová funkcionalita je to výborné, no zdroj uvádza, že s tým môžu mať spočiatku problém niektoré aplikácie. Uvidíme teda, ako to bude implementované do samotného systému.

Nastavenie sa síce objavilo v beta verzii Androidu 14, no je stále v ranej fáze vývoja a neočakávame, že bude dostupné práve v tomto systéme. Je skôr pravdepodobné, že pôjde o jednu z noviniek operačného systému Android 15.

Náš tip
Slovenským Facebookom sa šíri cynický podvod. Komentovanie a zdieľanie vás môže vyjsť draho
4.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+