MojAndroid

Pred niekoľkými dňami obletela svetom správa o akvizícii populárnej aplikácie WhatsApp, ktorú si pod svoje krídla zobral Facebook. Aplikáciu odkúpil za neuveriteľných 16 miliárd amerických dolárov (19 mld. ak zarátame aj 3 mld., ktoré má v priebehu 4 rokov vyplatiť zamestnancom vo forme akcií). Takéto transakcie sa nevidia každý deň a ak by sme ju porovnali s inými akvizíciami z technologického sveta v poslednej dobe, obsadila by prvé miesto.

2014_02_20_WA

Vyššie uvedená štatistika nám dáva predstavu o tom, aká veľká bola akvizícia v skutočnosti. Suma, ktorú Facebook investoval je dokonca väčšia než v minulosti zaplatil Google za Motorolu, Microsoft za Skype alebo Nokiu. Iróniou je, že pred 5 rokmi odmietol Facebook zamestnať jedného zo zakladateľov služby, Briana Actona. Táto chyba stála sociálnu sieť 19 mld. dolárov. Ak sa však na situáciu pozrieme triezvo, WhatsApp by zrejme nevyrástol do takej podoby ako dnes a možno by ani nevznikol.

Hoci by mal WhatsApp fungovať v budúcnosti nezávisle, podobne ako napríklad Instagram, mnohí používatelia po celom svete vyjadrujú pobúrenie a uvádzajú správy, podľa ktorých prechádzajú k inej službe. V tomto momente môžeme len špekulovať o tom, aký dopad bude mať akvizícia na samotnú aplikáciu.

Náš tip
Facebook kupuje WhatsApp za 16 miliárd dolárov

Zdroj: mashable

22.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+