MojAndroid

Len nedávno sme vám priniesli recenziu dostupného smartfónu OnePlus Nord N10 5G. Výsledné fotografie vytvorené v ideálnych podmienkach jednoznačne prekvapili. Smartfón ponúkne jeden selfie fotoaparát a štvoricu zadných objektívov, ktoré produkujú v tejto cenovej kategórii naozaj povšimnutiahodné zábery.


OnePlus Nord N10 5G – zadný fotoaparát

  • hlavný – 64 MP, f/1.8, PDAF
  • ultra-širokouhlý – 8 MP, f/2.3, 119˚
  • makro – 2 MP, f/2.4
  • hĺbkový snímač – 2 MP, f/2.4

OnePlus Nord N10 (11)

Na výsledné fotografie hlavného, 64 megapixelového fotoaparátu, sa sťažovať nemôžem, no videl som v tejto cenovej kategórii už aj lepšie. Počas dňa boli výsledné fotografie na pomerne vysokej úrovni. Farby neboli až také živé, no potešila ma rýchlosť vyhotovenia fotografie a jej ostrosť po priblížení. Tak, ako je tomu aj v prípade iných smartfónov, môže za úbytok kvality fotografií menej svetla dopadajúceho na snímač. Za nedostatku svetla sa na fotografiách začal objavovať digitálny šum a taktiež ubudlo aj z detailov. Sťažovať sa nemôžem ani na fungovanie HDR, ktoré robilo svoju robotu tak, ako malo, no jeho stopercentné fungovanie som vďaka nepriaznivému počasiu úplne neotestoval.

Ultra-širokouhlý objektív má rozlíšenie 8 megapixelov, svetelnosť f/2.3 a zorný uhol 119 stupňov. Počas dňa, kedy je svetla dostatok sa vzhľadom na cenovú kategóriu na jeho výsledky nemôžem sťažovať. Fotky sú za ideálnych podmienok ostré, no v tme to už až také dobré nie je a na fotografiách vidno výrazný úbytok detailov.

Následne nájdeme na zadnej strane ešte dva objektívy. Jeden z nich má rozlíšenie 2 megapixely, svetelnosť f/2.4 a plní funkciu makro fotoaparátu. Povedal by som, že je zbytočný. Fotografie sú nekvalitné aj počas dňa a ak už robíte makro fotografie, ide vám predovšetkým o detaily, ktoré na fotografiách vytvorených týchto objektívom budete hľadať márne. Druhý z nich je hĺbkový, má rozlíšenie 2 megapixely a svetelnosť f/2.4. Jeho úlohou je postarať sa o rozostrenie pozadia pri portrétnych fotografiách.

Testovacie fotografie (hlavný/ultraširokouhlý)

Testovacie fotografie (makro)

Testovacie fotografie (portrét)

Testovacie fotografie (noc)

Testovacie video

OnePlus Nord N10 5G – predný fotoaparát

  • 16 MP, f/2.1

OnePlus Nord N10 (13)

Predný fotoaparát má rozlíšenie 16 megapixelov a svetelnosť f/2.1. Výsledné fotografie sú počas dňa, rovnako ako v prípade ostatných fotoaparátov dobré a je na nich dostatočné množstvo detailov tváre. Samozrejme, za slabého osvetlenia to už ide s kvalitou dole vodou. Stráca sa ostrosť, ubúdajú detaily a začína sa objavovať digitálny šum. Čo sa mi ale počas testovania nepáčilo bolo obrovské zníženie kvality selfie fotografií pri portrétovom režime. Rozdiel je vidieť aj na testovacích fotografiách. Nedalo mi to, a pri zabaľovaní do krabičky (už po najnovšej aktualizácii) som to skúsil ešte raz. Portréty mali síce lepšiu kvalitu ako pred aktualizáciou, no rozdiel bol iba minimálny.

Testovacie fotografie

Aplikácia

Aplikácia fotoaparátu je prehľadná a mal som pocit že je tam všetko po ruke. Po jej spustení je k dispozícii niekoľko režimov, konkrétne Zrýchlený pohyb, Panoráma, Spomalene, Video, Fotografia, Portrét, Nočná scéna a Pro. Rozloženie režimov si môžete nastaviť aj podľa svojho gusta v nastaveniach. Okrem dobre známych režimov je tu aj prehľadný Pro režim, ktorý poskytuje množstvo nastavení a vy si tak viete vytvoriť fotografiu tak, ako si predstavujete.

Ďalším zaujímavým režimom je aj Nočná scéna. Ten funguje pomerne dobre, no v ojedinelých prípadoch vyzerá, že nefunguje takmer vôbec. S týmto režimom dokážete fotografovať aj v režime ultraširokouhlého fotoaparátu.

Testovacie fotografie (Nočná scéna) – hlavný/hlavný/ultraširokouhlý/ultraširokouhlý

V nastaveniach si následne môžete nastaviť pomer strán fotografie, používanie UltraShot HDR, inteligentné rozpoznávanie scén a mnoho ďalšieho. Video je možné natáčať v rozlíšení 4K pri 30 FPS, no myslím si že FullHD pri 60 FPS bohato stačí. Selfie fotoaparát dokáže natáčať FullHD video pri 60 FPS.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu OnePlus Nord N10 5G? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

29.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+