MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sme spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Nedávno testovaná novinka Motorola defy je odolný mobilný telefón. Cenou za vysokú odolnosť je však celkovo horšia hardvérová výbava.

Fotoaparáty tohto modelu zaostávajú, no v niektorých prípadoch vedia urobiť solídny záber. Viac podrobností o zostave fotoaparátov sa dočítate v samotnej recenzii tohto smartfónu, respektíve v pokračovaní článku. Poďme si teda opísať snímače tohto testovaného, odolného smartfónu.

Fotoaparáty: Trojica snímačov na zadnej strane, pričom v praxi je použiteľný iba jeden z nich

Ako vždy, začnem papierovými špecifikáciami. Motorola Defy má na svojej zadnej strane tri fotoaparáty. Ten primárny sa vyznačuje rozlíšením 48 MP a svetelnosťou f/1.8. Druhý snímač má 2 MP rozlíšenie, svetelnosť f/2.4 a slúži na zmeranie hĺbky ostrosti a následné lepšie rozmazanie pozadia počas používania portrétového režimu. Makro senzor má rovnaké rozlíšenie a aj zhodne clonové číslo. Predný “selfie” snímač má 8 MP a svetelnosť f/2.2. Svojimi kvalitami príliš nezaujme, ale naopak ani nesklame.

Motorola Defy
Foto: Redakcia


V praxi ide o veľmi podpriemerné fotoaparáty. Horšie fotografujúci telefón som dlho netestoval. Nuž, to nie je jeho primárnym určením, no myslím si, že ľudia, ktorí chcú mobil do exteriéru, by si radi urobili aj nejaké tie fotky či video. Fotografie sú podexponované s vyblednutými farbami.

Na druhú stranu si ale udržiavajú dobrý dynamický rozsah. Za dobrých svetelných podmienok primárny senzor vyprodukuje použiteľné snímky, no v tme je to veľká bieda. Makro fotoaparát asi využívať nebudete, no svoju úlohu plní, i keď len najviac dostatočným spôsobom.

Lepšie je na tom video, ktoré nevyzerá až tak zle. Natočíte ho však len v 1080p pri snímkovej frekvencii 30 fps. Vo fotoaplikácii nájdete aj možnosť zapnúť režim so zvýšenou stabilizáciou natáčaného obrazu, no okrem vyššej stabilizácie tým dosiahnete aj horšie ostrenie a celkovo tmavší záber, ktorý sa niekedy nemusí radiť k použiteľným.

Ukážkové fotografie zo smartfónu Motorola Defy:

Ukážkové video zo smartfónu Motorola Defy:

Ukážkové video so zapnutým režimom stabilizácie zo smartfónu Motorola Defy:

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola defy? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia:

5.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+