MojAndroid

V dnešnom dieli Ako fotí sa pozrieme na nedávno recenzovanú Motorolu moto g9 play. Tá sa radí do kategórie smartfónov s cenou do 200 €, kde má veľmi silnú konkurenciu. Pozrime sa na to ako obstojí.

Motorola moto g9 play má hlavný 48 MP snímač, ktorému asistujú len dva 2 MP objektívy. Naši verní čitatelia už určite vedia o aké ide – o hĺbkový a o makro objektív. Bohužiaľ chýba tu ultra-šikorouhlý objektív, ale ten by pravdepodobne aj tak nebol nejako extra kvalitný – mal by buď 5 alebo 8 MP. Avšak ak by som si mal vybrať medzi ním a spomínanými 2 MP objektívmi tak beriem ultra-širokouhlý objektív všetkými piatimi.

Motorola moto g9 play: aplikácia Fotoaparát

Motorola síce používa viac menej čistý Android, ale aplikáciu pre fotenie má vlastnú z dielne Motorola. Tá je celkom šikovná a dobre sa mi používala. Všetky nastavenia sú prehľadné, akurát na čo si budete musieť zvyknúť je to, že ak chcete prepnúť na nejaký iný režim (napr. Panoráma) budete musieť ťuknúť na tú ikonku so štvorcami naľavo. Tam sa skrývajú všetky režimy.

Motorola moto g9 play

Váš posledný režim sa bude zobrazovať naľavo od toho, ktorý máte momentálne nastavený. Na obrázku mám prepnuté na automatické fotenie a naľavo môžete vidieť, že naposledy som použil režim Panoráma. Taktiež sa mi páči, že vám mobil vie sám ponúknuť vhodný režim – napríklad pri fotení v noci vám ponúkne Nočný režim.

Nakoniec ešte stojí za zmienku integrácia Google Lens. Ak ho nepoužívate, určite si ho aspoň vyskúšajte (dá sa doinštalovať takmer do každého mobilu). Google Lens vám pomôže pri preklade textu, pri domácich úlohách (do školy), pri nakupovaní, pri zistení pamiatok, pri vyhľadaní kalórií a pri identifikácií objektov. Je to skrátka všestranný a užitočný pomocník.

Motorola moto g9 play: Fotky

Motorola moto g9 play fotí len priemerne. Avšak prekvapila ma so svojími fotkami keď nasnežilo. Teda inými slovami, keď je scéna dobre nasvietená, Motorola dokáže vytvoriť veľmi schopné fotky. Na druhú stranu, keď svetlo chýba, kvalita fotiek ide dole veľmi rapídnym tempom.

Nočný režim (zapnutý napravo)

Raz som za bieleho dňa skúsil nočný režim (fotka budíku) a tá fotka mala krajšie farby než fotka s bežným režimom. Ponaučenie – ak je trochu menej svetla skúste nočný režim. Nemusí byť úplná tma.

16.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+