MojAndroid

Nedávno sme recenzovali Honor 10X Lite a tak je na čase sa pozrieť bližšie na to, ako fotí. Honor 10X Lite má 48 MP hlavný snímač, 8 MP ultraširokouhlý a dva 2 MP snímače.

Honor 10X Lite: Technické údaje

Hlavný 48 MP objektív má svetelnosť 1,8, veľkosť snímača 1/2,0″ a veľkosť jednotlivých pixelov 0,8 mikrometrov. Podporuje automatické zaostrenie s fázovou detekciou. Ultraširokouhlý snímač má 8 MP, svetelnosť 2,4 a uhol záberu 120˚. Veľkosť senzora je 1/4,0″ a veľkosť jednotlivých pixelov je 1,12 mikrometra. Nakoniec ostali ešte dva 2-megapixelové snímače, ktoré sú makro a hĺbkový snímač. Obe majú identickú svetelnosť 2,4.

Fotoaparáty: 48 MP, f/1.8, 26mm (hlavný), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.4, 120˚ (ultraširokouhlý), 1/4.0″, 1.12µm
2 MP, f/2.4, (makro)
2 MP, f/2.4, (hĺbkový)
8 MP, f/2.0, (selfie)
Video: 1080p 30/60 fps, Selfie: 1080p 30 fps

Honor 10X Lite: Galéria

Galéria obsahuje väčšinou štandardné prvky, aké nájdete vo väčšine mobilov. V kategórii Viac nájdete dodatočné prvky, ako Super makro režim (teda obyčajné makro), Vysoké rozlíšenie (vytváranie fotiek s rozlíšením 48 MP) a potom už len veci, ktoré nájdete asi v každom mobile.

Zaujímavým doplnkom je aj umelá inteligencia (AI), ktorá dokáže identifikovať scénu a prispôsobiť jej nastavenia fotoaparátu. Huawei tvrdí, že takto dokáže identifikovať viac ako 20 scén. Mne sa ich podarilo objaviť len pár – Pes, Mačka, Jesenné lístie, Východ/Západ Slnka, Sneh, Zeleň, Rastlina, Jedlo, Interiér, Text a možno pár ďalších, na ktoré si nespomeniem.

Fotografie

Ako môžete vidieť, fotografie vytvorené cez hlavný objektív a pri dostatku svetla sú veľmi dobré. Ostatné fotografie (makro, nočné fotky alebo ultraširokouhlé) už nie sú až tak kvalitné. Ešte aj fotky z predného fotoaparátu dokážu zachytiť celkom slušné množstvo detailov pri dostatku okolitého svetla.

Video

Honor 10X Lite dokáže natáčať FullHD videá pri 30 alebo 60 snímkach za sekundu. Je to bežná hodnota v tejto cenovej kategórii, rovnako ako aj fakt, že telefón ani len elektronickú stabilizáciu videa. Výsledkom sú roztrasené videá, ako videá nižšie:

Pochváľte sa svojimi fotografiami

Vlastníte Honor 10X Lite? Ukážte, aké fotografie ste s ním vytvorili vy v našej FOTOmánii. Okrem toho, že sa svetu pochválite so svojimi skvelými schopnosťami fotiť, pomôžete aj vy ostatným pri kúpe telefónu, vďaka tomu, že budú mať viacej fotografii, podľa ktorých sa budú môcť rozhodnúť.

Kľudne prispejte svojimi fotografiami do FOTOmánii, aj keď nevlastníte práve tento telefón. Každý týždeň vyberáme fotky do našej ankety Čitateľská fotografia týždňa.

Ako fotí konkurencia?

3.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+