MojAndroid

Dnes sa pozrieme na to, ako fotí Motorola moto e7 plus. Je to smartfón nižšej strednej triedy, ktorý sa cenou pohybuje okolo 150 €. Na svoju cenu má zaujímavý 48 MP fotoaparát, ktorého najsilnejšia stránka je nočný režim. Ten ma počas recenzovania fakt prekvapil a nižšie uvidíte prečo.

Zadná strana tohto smartfónu sa inšpirovala drahšími smartfónmi, ktoré majú ostrovček s kamerami. U tohto mobilu to až také potrebné nie je, ale Motorola mala zrejme nutkanie ich takto usporiadať, aby každý vedel, že toto je smartfón z roku 2020.

Toto trojuholníkové usporiadanie snímačov môže niekoho znepokojovať, prípadne v ňom vyvolať malú trypofóbiu (strach z otvorov). Možno aj z toho dôvodu, že všetky tri otvory sú symetricky usporiadané v tvare trojuholníka. Dokonca aj ich veľkosti sú na prvý pohľad rovnaké. Pri lepšom pohľade uvidíte, že každý otvor je iný. Jeden je blesk, druhý hlavný snímač a tretí je hĺbkový senzor.

Motorola moto e7 plus má 48 MP hĺbkový snímač so svetelnosťou 1,7. Veľkosť snímača je 1/2,0″ a veľkosť jednotlivých pixelov 0,8 µm. Na zaostrenie využíva tradičnú technológiu PDAF, teda fázovú detekciu s automatickým zaostrovaním. Chýba mu optická stabilizácia obrazu, ale tá chýba mnohým mobilom, ktoré stoja dvakrát viac. Druhý snímač na zadnej strane je už tradičný 2 MP hĺbkový snímač, ktorý deteguje objekty a ich ohraničenie a vytvára bokeh efekt.

Na prednej strane je 8 MP selfie snímač. Ten má horšiu svetelnosť, len 2,2, ale je to stále dobrá hodnota. Jeho veľkosť je 1/4″ a veľkosť pixelov je 1,12 µm.

Ako fotí Motorola moto e7 plus?

Dosť kecov, poďme sa pozrieť na reálne fotografie.

Fotky z hlavného snímaču sa mi celkom páčia a nikdy by som nepovedal, že pochádzajú z mobilu za 150 €. Je pravda, že fotka s divadlom (posledná vyššie) je trochu tmavšia, než by mala byť, ale to mohla byť aj moja chyba pri fotení. Samozrejme, ak chcete ísť do detailov a približovať si fotky, tak uvidíte nedokonalosti v zeleni (fotka s bustou J. Záborského). Fotky sú však tmavšie aj z toho dôvodu, že v deň fotenia bolo pod mrakom.

Nočný režim prekvapil

Povedali by ste, že toto sú fotky zo 150 € mobilu? Veď takýto nočný režim má problém dosiahnuť aj mobil za 500 €. Hlavne tá fotka s Lidlom sa veľmi dobre podarila. Nočný režim skutočne pridá obrázkom veľké množstvo svetla. Právom sa môže Motorola moto e7 plus chváliť nočným režimom.

Selfie fotky

Pri selfie fotkách má telefón stále silnú potrebu retušovať tváre a to aj po vypnutí skrášľovacieho režimu. Ostrosť mohla byť trochu lepšia, ale čo máme čakať od 8 MP snímača?

Portréty

Portréty sú jednoznačne najslabšia oblasť tohto mobilu. Fotky vyzerajú strašne umelo a farby vlasov a brady sú úplne mimo. Moju bradu to urobilo riadne ryšavou, aj keď taká v skutočnosti nie je a priateľke stemnilo vlasy a v pravej oblasti jej vlasy dokonca zmizli. Opäť telefón silno retušoval a obaja vyzeráme veľmi umelo a ako keby umelo vložený do záberu.

Video

Ani video nie je silnou stránkou Motoroly. Telefónu chýba akýkoľvek druh stabilizácie (teda aj elektronická) a maximálne rozlíšenie, pri ktorom môžete natáčať je FullHD so 60 snímkami. S týmito nastaveniami máte aj vyššie spomínané video. Opäť snímač nezvládol rozsah farieb a tmavé farby sú tmavšie, ako by mali byť. Zvuk taktiež nemá nejakú nadpriemernú kvalitu a znie to ako zvuk z lacného mobilu.

Pochváľte sa aj vy svojimi fotografiami v našej FOTOmánii. Pravidelne organizujeme súťaže o najkrajšie fotky čitateľov alebo rôzne tématické súťaže, tak sa nezabudnite do nej zapojiť.

Ako fotí konkurencia?

Ako fotí Redmi Note 8T?
Ako fotí Samsung Galaxy A20e?
Ako fotí Nokia 5.3?

30.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+