MojAndroid

Motorola edge 30 pro je vlajkovou loďou, ktorá svojich zákazníkov neláka len na výkonný čipset Qualcomm Snadpragon 8 Gen 1 a výborný 6,7-palcový OLED displej. Zákazníka zaujmú aj parametre jej fotoaparátu. Dnes sa detailnejšie pozrieme na jeho schopnosti.

Motorola edge 30 pro: Parametre fotoaparátu

Primárny snímač 50 MP, f/1.8,, 1/1.55″, 1.0µm, multi-directional PDAF, OIS
Ultra-širokouhlý snímač 50 MP, f/2.2, 114˚, 1/2.76″, 0.64µm, AF
Hĺbkový snímač 2 MP, f/2.4
Selfie fotoaparát 60 MP, f/2.2, 1/2.8″, 0.61µm
Video
  • 8K@24/30fps, 4K@30fps, 3.2K@60fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, 10-bit HDR10+, gyro-EIS
  • seflie fotoaparát: 4K@30fps, 1080p@30/120fps
Cena Motoroly edge 30 pro 799 eur

Fotoaparáty Motoroly edge 30 pro okamžite zaujmú vysokým rozlíšením ich snímačov. Zadný fotoaparát má tri snímače. Hlavný 50-megapixelový snímač so svetelnosťou f/1.9 a optickou stabilizáciou dopĺňa 50-megapixelový ultraširokouhlý snímač a 2-megapixelový hĺbkový snímač. V noci môžete využiť aj duálny blesk.

Motorola edge 30 pro fotoaparat
Motorola edge 30 pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zadný fotoaparát má tiež podporu Dual Pixel PDAF a širokého dynamického rozsahu HDR. Mínusom je absencia akéhokoľvek optického zoomu, ktorý mi často pri fotení chýbal. Digitálny zoom s maximálne 10x zväčšením ho bohužiaľ nenahradí. Natáčané videá môžu mať až 8K rozlíšenie. Na prednej strane je potom 50-megapixelový selfie fotoaparát so svetelnosťou f/2.2. Maximálne rozlíšenie selfie videa môže byť až 4K pri frekvencii 30 fps.

Aké sú reálne schopnosti fotoaparátu?

Všetko to sú veľmi pekné čísla, ale odpovedá tomu aj kvalita výsledných fotografií? Za denného svetla určite áno. Fotografie zo zadného a aj selfie fotoaparátu sú príjemne ostré a bez rušivých artefaktov. Farby sú prirodzené a majú dostatočné široký dynamicky rozsah.

Za denného svetla zvláda dobre svoju úlohu aj ultraširokouhlý snímač, ktorý zároveň slúži aj ako makro snímač pre fotenie objektov z veľmi blízkej vzdialenosti.

Primárny vs ultra-širokouhlý snímač

Iná situácia je v noci, kedy sú pri nedostatku svetla značne neostré a s viditeľným šumom. Farby sú často skreslené do modrého alebo žltého odtieňa. Samozrejme je v aplikácii fotoaparátu prítomný aj nočný režim, ktorý s pomocou algoritmov umelej inteligencie vylepší ostrosť a zníži šum. Napríklad nočný režim vo vlajkových lodiach Samsungu však poskytuje o niečo lepšie výsledky.

Zdroj: Milan Menšík

Natáčané videá sú za denného svetla pekne ostré, s realistickými farbami a vďaka elektronickej stabilizácii s pomocou gyroskopu (pri nižšom rozlíšení) aj stabilné. Nočné zábery sú už však dosť neostré a plné šumu. S nočným videom však majú často problém aj konkurenčné vlajkové lode, ktoré inak produkujú slušné nočné fotografie.

 

Pochváľte sa svojimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola edge 30 pro? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

Náš tip
Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (4/2022)
13.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+