MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sme spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Nedávno testovaná novinka Asus ZenFone 8 je vlajková loď s trošku nudnejším vzhľadom. Poteší však prakticky kohokoľvek a zamilujete si jeho kompaktné rozmery. Veríme, že sa vám model po istej dobe držania v ruke zapáči. Má aj celkom kvalitnú zostavu fotoaparátov.

Ako už bolo spomenuté, fotoaparáty tohto modelu sú fakt dobré. Viac podrobností o zostave fotoaparátov sa dočítate v samotnej recenzii tohto smartfónu, respektíve v pokračovaní článku. Poďme si teda opísať snímače tohto testovaného zariadenia.

Asus ZenFone 8 ponúka slušné fotky aj video

Asus sa na nič nehrá, nejde tu o počet snímačov, ale skôr o kvalitu. Nie je tu žiadny zbytočný makro objektív a ani snímač hĺbky. Čo ale zamrzí, je chýbajúci teleobjektív. Hlavný snímač má rozlíšenie 64 megapixelov a disponuje aj optickou stabilizáciou obrazu. Na základné približovanie určite postačí. Dopĺňa ho ultra-širokouhlý snímač s rozlíšením 12 MP a automatickým zaostrovaním. To znamená, že ho využijete aj na vytváranie makro snímok.

Asus ZenFone 8 fotoaparat
Foto: Redakcia

V rámci makro fotenia by som si vedel predstaviť možnosť zaostriť na ešte bližšiu vzdialenosť, no určite to je kvalitou lepšie ako základné a slabé dedikované makro snímače. Za toto palec hore.

Palec hore dávam aj za aplikáciu. Obsahuje všetky potrebné nastavenia a zároveň si zachováva jednoduché ovládanie. Čo sa týka samotnej kvality fotografií, som spokojný. Optická stabilizácia obrazu robí svoje, na zahodenie nie sú ani nočné snímky.

Asus ZenFone 8
Foto aplikácia | Foto: Redakcia


Fotografie sú detailné, dynamický rozsah je slušný a farby podľa možnosti prirodzené. Ocenil som aj rýchlosť samotnej aplikácie, rýchle prepínanie objektívov a aj rýchlosť spúšte. Presne takto si to predstavujem.

Selfie fotoaparát kvalitou neprekvapil, skôr ide o priemer. Za dobrých svetelných podmienok sa môžete spoľahnúť na slušné zábery, s ubúdajúcim svetlom to už také slávne nie je. K dispozícii je aj portrétový režim, ktorý dokáže rozmazať pozadie.

Video je možné natáčať až v rozlíšení 8K pri 24 snímkach za sekundu. Ja som najradšej volil overenú kombináciu 4K@60fps. Vďaka kombinácii optickej a digitálnej stabilizácie obrazu je video stabilizované veľmi dobre. Na etalón v podobe iPhonu stále trochu chýba, ale aj napriek tomu patrí medzi to najlepšie. Videá ponúkajú dostatok detailov a nechýba slušný dynamický rozsah.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Asus ZenFone 8? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia:

12.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+