MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sme spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Nedávno testovaná novinka Oppo Reno 5 5G je mobilný telefón strednej triedy. Poteší však aj o čosi náročnejších používateľov. Má aj prekvapivo kvalitnú zostavu fotoaparátov.

Ako už bolo spomenuté, fotoaparáty tohto modelu sú celkom dobré a prevyšujú aj niektorú konkurenciu. Viac podrobností o zostave fotoaparátov sa dočítate v samotnej recenzii tohto smartfónu, respektíve v pokračovaní článku. Poďme si teda opísať snímače tohto testovaného zariadenia.

Fotoaparáty smartfónu Oppo Reno 5 5G nesklamú

Fotoaplikáciu hodnotím pozitívne. Je dobre odladená a dostatočne rýchla. Ani prepínanie medzi hlavným a ultra-širokouhlým snímačom nie je pomalé. Aplikácia ponúka všetky funkcie, ktoré by ste očakávali. Nechýba samozrejme profesionálny režim, k dispozícii je aj portrétový režim s rozmazaním pozadia.

OPPO Reno 5 5G fotoaparat
Detail fotoaparátu | Foto: Redakcia


Fotografovať je možné v pomere strán 4:3 (prednastavený), 1:1, 16:9 alebo v pomere strán displeja. Hlavný snímač s rozlíšením 64 MP prednastavene fotí v 16 MP rozlíšení, spojí 4 pixely do jedného. Nechýba však ani možnosť fotiť v maximálnom rozlíšení.

Dvojmegapixelový makro snímač je tu skôr na ozdobu. Makro fotografie z neho dostanete, no majú nízke rozlíšenie a snímač nevie automaticky zaostrovať. Ako-tak obstojné fotografie je možné vytvoriť cez deň pri dostatku svetla.

Teleobjektív chýba úplne, približovať viac ako dvakrát by som neodporúčal. Hlavnému snímaču chýba optická stabilizácia obrazu. Fotografie cez deň sú pekné a na svoju cenovú kategóriu sa vôbec nemajú za čo hanbiť. Dynamický rozsah je dostatočný a na denné fotografie sa pozerá príjemne.

Ultra-širokouhlé fotografie mi prídu pomerne vyblednuté, majú slabší dynamický rozsah v porovnaní s hlavným snímačom a príde mi, že im chýba život. Pripravte sa na to, že rozlíšenie 8 MP neponúkne extra veľa detailov, no na fotky sa pozerať dá.

Video je možné natáčať maximálne v 4K rozlíšení pri 30 fps. K dispozícii je aj 60 fps, ale len pre FHD rozlíšenie a len hlavný snímač. Akonáhle prepnete na ultra-širokouhlý, snímkovanie sa nastaví na 30 fps. Chýba mi nejaká skratka, pomocou ktorej by som sa rýchlo vedel dostať k nastaveniu rozlíšenia a snímkovacej frekvencie, vždy musím ísť cez nastavenia.

Optická stabilizácia tu síce chýba, no snaží sa ju nahradiť tá digitálna. A pracuje pomerne spoľahlivo. Videá nie sú excelentné, ale na danú cenovú kategóriu sú úplne v poriadku a určite neurazia.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Oppo Reno 5 5G? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia:

10.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+