MojAndroid

Stránka ThisPersonDoesNotExist.com nám dáva najavo, čoho všetkého je schopná umelá inteligencia za pomoci 3D modelovania od Nvidia. Tento web si môžete pokojne vyskúšať aj vy. Ide o to, že každé pripojenie k stránke, respektíve po každom obnovení stránky bude vygenerovaná extrémne realistická ľudská tvár. Žiadna z týchto osôb však neexistuje. Aký je účel tejto stránky a prečo je taká zaujímavá?

Praktické využitie v hernom priemysle

Za celým programom stojí Philip Wang, ktorý je mimochodom aj zakladateľom populárnej služby Uber. Jeho stránka ThisPersonDoesNotExist.com slúži na vytváranie nekončiaceho sa množstva portrétov neexistujúcich ľudí. K čomu je to však dobré? Program má slúžiť ako dôkaz, čo môže vzniknúť spojením AI a 3D modelovania prostredníctvom zariadení Nvidia. Práve Nvidia je ikonickou značkou gamerov na celom svete a generovania náhodných, a pritom extrémne realistických ľudských podobizní sa zíde napríklad aj v hrách.

Náhodne vygenerovaná ľudská podobizeň

Túto tvár môžu mať napríklad náhodní okoloidúci alebo aj hlavní hrdinovia hry. Množstvo hlavných hrdinov v hrách sú pritom inšpirovaní skutočnou osobou. Stránka môže však na druhú stranu priniesť problém s vytváraním falošných, nuž pritom veľmi dôveryhodných profilov na sociálnych sieťach. Unikátna a realistická profilová fotografia narobí určite každému problémy rozlíšiť, či sa jedná o reálnu osobu.

Tváre sú údajne generované z databázy s tisíckami skutočných tvárí. Musíme však na záver povedať, že drvivá väčšina vygenerovaných portrétov je k nerozoznaniu od skutočnosti. Nuž, presvedčiť sa o tom môžete sami.

Ďalšie články k téme “umelá inteligencia”:

Náš tip
Nvidia ukázala demo prvej hry, ktorej grafiku vytvorila umelá inteligencia
Náš tip
AnTuTu predstavil benchmark, ktorý zmeria výkon procesoru pri umelej inteligencii
Náš tip
Táto aplikácia odmeria, aká schopná je umelá inteligencia vo vašom telefóne
18.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+