MojAndroid

Pokrok možno v technologickom priemysle badať na každom kroku. Svojím dospievaním si momentálne prechádza aj umelá inteligencia. V rukách Nvidie to ale za poslednú dobu dotiahla poriadne vysoko. Vytvorila totiž grafiku pre hru, čím opäť nastavila nový trend vývoja.

Zatiaľ iba demo, do budúcna by sa však mohla zlepšiť

Umelá inteligencia (AI, angl. artificial inteligence) za posledné mesiace zažíva akýsi posun vpred. Okrem ambicióznych plánov spoločnosti Google s touto technológiou je tu aj Nvidia. Tá sa už v minulosti postarala o peknú prácu, keď predstavila systém nahrádzajúci chýbajúce snímky vo videu.

Teraz sa ale level posúva vyššie. Umelá inteligencia poprvýkrát vytvorila grafiku hry. Zatiaľ sa nejedná o nič prelomové, pretože samotný vývoj je okrem iného aj nákladný. Aj tak už hovoríme o úspechu. Dielom prelomového softvéru je jednoduchý jazdný simulátor, ktorý bude potrebovať pár zdokonalení.

Grafika hry generovaná umelou inteligenciou ešte potrebuje zdokonalenie, avšak už teraz je to veľký pokrok
Grafika hry generovaná umelou inteligenciou ešte potrebuje zdokonalenie, avšak už teraz je to veľký pokrok

Na tvorbu celého softvéru bolo použitých niekoľko programov vrátane pix2pix, alebo Unreal Engine 4. Práve s pomocou druhého menovaného vznikli aj známe tituly ako PUBG a Fortnite. Veľký problém robila vývojárom aj frekvencia snímkov za sekundu. Nakoniec to zastalo na hodnote 25.

Nie je to len o hrách, môže to spôsobiť aj škodu

Ak hovoríme o umelej inteligencii, musíme rátať s tým, že časom zvládne aj také veci, ktoré robíme my a viac. Preto sa už teraz rozpráva o zneužití tejto technológie. V nesprávnych rukách sa dokáže premeniť na silnú zbraň, ktorá vie narobiť škodu.

Tak napríklad pracovníci Nvidie dokázali na základe videa s tancujúcou ženou spraviť video o tom, ako tancuje ich kolega. To je však len to najmenej, pretože niekto by mohol spraviť horšie a k tomu aj významnejšej osobnosti. Iba čas ukáže, ako sa ľudstvo chopí potenciálu AI, ktorú ešte doposiaľ máme pod dohľadom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
NVIDIA SHIELD umožní streamovanie PC hier cez GeForce NOW

Náš tip
Nepodporuje váš telefón super-spomalené videá? NVIDIA má pre vás riešenie

11.12.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+