MojAndroid

Povieme si na rovinu, že vo väčšine nových smartfónov strednej a vyššej triedy sa nachádza množstvo prvkov umelej inteligencie, či už sa jedná o fotoaparát, softvér, alebo samotný čipset. Vedeli ste ale, že schopnosť vypočítavať rôzne výpočty za pomoci umelej inteligencie v telefóne sa dá zmerať? Slúži na to aplikácia AI Benchmark, ktorá je dostupná zadarmo v Obchode Play.

Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Preverí si schopnosti vášho smartfónu

Prostredie aplikácie je maximálne jednoduché a po stiahnutí vám neostáva nič iné, ako spustiť test. Počas testu sa na obrazovke vášho smartfónu budú zobrazovať rôzne obrázky a scenérie, ktoré sa telefón bude snažiť rozpoznať za čo najkratší čas. Tento čas potom určuje výsledné skóre, ktoré vám povie, ako je na tom váš telefón s výpočtami pomocou umelej inteligencie. Test sme spustili na zariadení HTC U Ultra. V benchmarku dosiahlo hodnotu 1074 bodov, ktorú aplikácia vyhodnotila ako stredne dobré. Po dokončení testu môžete váš smartfón porovnať s ostatnými modelmi od rôznych výrobcov. Prvým trom priečkam dominujú smartfóny, ako OnePlus 6, Sony Xperia XZ2 a Samsung Galaxy S9+.

Aké skóre dosiahlo vaše zariadenie? Dajte nám vedieť dolu v komentároch!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google má ambiciózne plány s umelou inteligenciou Duplex

Náš tip
Google zverejnil etické princípy pre používanie umelej inteligencie

Náš tip
Xiaomi Smart Home produkty môžete po novom ovládať cez Google Asistenta

4.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+