MojAndroid

Pred dvoma rokmi prišla spoločnosť Apple pri svojom smartfóne iPhone X s neurónovým čipom, ktorý mal smartfónu respektíve umelej inteligencii (AI) pomáhať pri novom bezpečnostnom prvku Face ID – rozpoznávaní tváre. Umelá inteligencia (AI) sa okamžite stala marketingovým pojmom nielen pre amerického giganta Apple, ale aj ďalších výrobcov. Tento pojem už využívajú čínski výrobcovia aj v lacnejších smartfónoch bez neurónových čipov. Umelá inteligencia neunikla ani pozornosti jednému z najpopulárnejších benchmarkov – AnTuTu.

AnTuTu benchmark bežne testuje výkon čipsetu smartfónov v jednojadrovom, viacjadrovom, grafickom, prípadne inom tradičnom teste. Vývojári, ktorí stoja za týmto benchmarkom, sa teraz rozhodli otestovať výkon smartfónov pri bežných úlohách umelej inteligencie. Vydali kvôli tomu samostatný benchmark AI Review benchmark, ktorý testuje čipset v dvoch úlohách – Obrazovom triedení a Objektovom rozpoznávaní. V prvej musí smartfón prejsť až 200 fotografií a zaradiť ich do správnych kategórií. V druhej úlohe sleduje pohybujúce sa autá na videu a musí ich správne rozoznať. Výsledok je ohodnotený bodmi, ktoré znázorňujú rýchlosť a presnosť zariadenia. Pre test si benchmark sťahuje dodatočné fotografie a video. V obchode Google Play zatiaľ nový benchmark nenájdete, ale môžete si ho stiahnuť z tohto linku.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 855 sa objavil v prvých benchmarkoch, pozrite si porovnanie s konkurenciou
30.1.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+