MojAndroid

Spoločnosť Adobe je tvorcom populárnej mobilnej aplikácie Lightroom Mobile pre Android a iOS. Teraz prináša aktualizáciu s funkciou “RAW HDR,” ktorá namiesto zachytenia jedného súboru zachytáva tri s rôznou expozíciou. Následne sa softvérovou úpravou tieto snímky zlúčia a výsledný súbor prináša lepší dynamický rozsah či nižšiu hladinu šumu na snímke.

lightroom-update-01

Funkcia prináša trochu zavádzajúci názov, nejedná sa o RAW formát v pravom zmysle slova. RAW formát vám prináša reálny obraz toho, čo senzor fotoaparátu zachytí bez akýchkoľvek softvérových úprav. Používateľ v tomto prípade vie ovplyvniť len rýchlosť uzávierky, clonu či ISO pred samotným fotením. RAW HDR v podaní aplikácie Lightroom Mobile je skôr veľmi kvalitný 16-bitový DNG súbor s množstvom dát, avšak navyše nekomprimovaný a oveľa menej stratový ako formát JPEG.

Náš tip
Adobe Lightroom pre Android prináša plnú podporu pre spracovanie RAW súborov

adobe-lightroom-update

Ďalšie nové funkcie zahŕňajú schopnosť exportovať pôvodné súbory či podpora widgetov a Force Touch v prípade iOS verzie. Android verzia prinesie obohatenie zložky s nástrojmi. Funkcia RAW HDR bude zatiaľ dostupná len pre niektoré modely smartfónov. Adobe oficiálne hovorí o podpore pre iPhone 6S, 6S Plus, SE, 7 a 7 Plus či tablete iPad Pro v prípade iOS verzie. Android verzia prináša podporu modelov Samsung Galaxy S7, S7 Edge a Google Pixel, Pixel XL.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: GSMarena

8.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+