MojAndroid

Adobe Lightroom je jedným z najobľúbenejších nástrojov pre profesionálnych aj amatérskych fotografov. Už dlhšie v obchode Play nájdeme mobilnú verziu tejto aplikácie, ktorá prináša známe prostredie a aj niektoré funkcie z plnohodnotnej aplikácie pre počítače. Samozrejme, mnohé profesionálne nástroje tu chýbajú, no to väčšine mobilných fotografov neprekáža. Teraz ale pribudla jedna skvelá funkcia, ktorá má potenciál posunúť kvalitu mobilných fotografií na ďalšiu úroveň.

Používatelia teraz budú môcť nie iba zhotovovať fotografie v tomto formáte, ale ich aj upravovať a ďalej zdieľať v tomto formáte. To znamená žiadne straty na kvalite obrázku aj pri základných úpravách. Môžete napríklad vykonať primárne editovanie na telefóne a následne si nechať fotografiu poslať do počítača, kde s ňou môžete ďalej pracovať ak je to ešte potrebné.

Funkcia je súčasťou aktualizácie na verziu 2.2. Tu nájdeme aj ďalšiu užitočnú funkciu, ktorou je podpora pre USB OTG káble. Tými je možné spojiť fotoaparát s vašim smartfónom a prenášať takto fotografie. Aktualizáciu nájdete v obchode Play, odkiaľ si ju môžete bezplatne stiahnuť a vyskúšať.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Adobe Lightroom via Android Authority

10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+