MojAndroid

Viaceré krajiny už svoju najmodernejšiu sieť spustili a majú vybudovanú nejakú infraštruktúru. Ide väčšinou o pokrytie väčších miest. Slovensko stále nič. Okrem testovacej prevádzky 5G siete 4ky v Banskej Bystrici, ktorá má dosah niekoľko stoviek metrov, tu plnohodnotnú sieť novej generácie stále nemáme.

Prípravy na spustenie sietí už boli v plnom prúde, no potom zasiahol štát a všetko sa zastavilo. A Slovensku kvôli tomu hrozia pokuty od Európskej únie, informuje portál noviny.sk.

Problémom je pravdepodobne list od SIS, ktorý dostal Regulačný úrad. Píše sa v ňom o bezpečnostných rizikách 5G sietí. A tak bola súťaž pozastavená. Toto mal byť pravdepodobne dôvod pozastavenia súťaže o frekvencie. Či to bol jediný dôvod, nevedno.

5G

Nemali by ste prehliadnuť:

Mastná pokuta z omeškania výstavby 5G sietí

Slovensko je momentálne v meškaní trvajúcom pol roka. A kvôli tomu nám hrozia nielen pokuty od EÚ, ale aj medzinárodná hanba. Frekvencie s pásmom 700 MHz by mali mať operátori k dispozícii najneskôr do konca tohto roka, sľúbil Andrej Doležal, minister dopravy a výstavby SR.

Ako spomína portál noviny.sk, pokuta sa môže vyšplhať do výšky až 3 milióny eru, plus 40 tísíc eur za každý deň omeškania.

Náš tip
Android 11: Kedy dostane novú verziu operačného systému váš smartfón?
28.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+