MojAndroid

Samsung predstavil nový senzor ISOCELL HM6 s veľmi vysokým rozlíšením 108 MP. Ak očakávate, že ide o snímač pre vlajkové lode, zrejme sa mýlite. Webový portál GSMArena hlási, že svoj debut bude mať v smartfóne strednej triedy.

Samsung ISOCELL HM6 najskôr zamieri do smartfónu Realme 9

Aby sme boli presní, ISOCELL HM6 bude mať svoju premiéru v smartfóne Realme 9 (4G). Pôjde už o druhý smartfón tejto značky, ktorý sa bude môcť pýšiť 108 MP primárnym fotoaparátom. Predchádzajúcim modelom so 108 MP senzorom bolo Realme 8 Pro. To využíva už známy Samsung ISOCELL HM2. Juhokórejský gigant svoj najnovší fotografický počin nazýva “ProLight”.

Samsung ISOCELL HM6 Realme 9 (4G)
Samsung ISOCELL HM6 v smartfóne Realme 9 (4G) | Zdroj: GSMArena.com

Novinka využíva rozloženie bodov NonaPixel Plus. Táto technika spája deväť pixelov do jedného pre zachytenie väčšieho množstva svetla. Schopnosť zachytiť svetlo má byť oproti ISOCELL HM2 zvýšená o 123 %. Firma Realme tvrdí, že pripravovaný smartfón Realme 9 bude produkovať ešte svetlejšie snímky s lepšou reprodukciou farieb aj za zhoršených svetelných podmienok.

Telefón má taktiež využívať vychytávku s pomenovaním “ultra-zoom”. Používatelia sa dočkajú možnosti digitálne približovať primárnym fotoaparátom bez výrazných strát na kvalite. Musíme však dodať, že ISOCELL HM6 ešte nebol oficiálne predstavený. Viac detailov sa dozvieme pravdepodobne už onedlho a sme zvedaví, čo si pre nás títo giganti prichystali.

Náš tip
Spomaľovanie smartfónov. Čo ho spôsobuje a ako problém vyriešiť?

3.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+