MojAndroid

V seriáli 10 dní s Huawei P10 vám predstavujeme tie najlepšie funkcie a vlastnosti nového smartfónu od Huawei. Ten patrí dnes k cenovo najdostupnejším vlajkovým lodiam, ktoré si môžete kúpiť. Neoddeliteľnou a častokrát aj nepríjemnou záležitosťou používania smartfónov je ich nabíjanie. To nás oberá o čas, ktorý môžeme byť mimo dosah elektrickej zásuvky. Aj preto sa ho výrobcovia snažia skrátiť na minimum.

Na jedno nabitie jeden aj dva dni

Huawei P10 je vybavený nadpriemerne veľkou batériou s kapacitou 3200 mAh. Tá síce nepodáva nadpriemerné výsledky vo výdrži, no poskytuje dostatok energie pre jeden celý náročný deň. Samozrejme, ak sa uskromníte a zariadenie budete používať iba na základné činnosti, tak s ním budete môcť fungovať aj dlhšie. V úspornejšom režime nie je problém dostať sa aj na dva dni výdrže. Na druhej strane, ak P10-tke počas dňa nedáte dýchať a budete ju vyťažovať náročnými úlohami ako je hranie hier, tak sa výdrž skráti a môže dosahovať iba niekoľko hodín. To však nie je nič nevídané a s podobne by ste obišli aj u väčšiny iných značiek.

My sme v priemere na jedno nabitie fungovali 32 hodín, z ktorých displej bol aktívny 3,5 hodiny. Takúto výdrž sme dosiahli pri nonstop zapnutom pripojení cez WiFi alebo LTE, pričom sme zariadenie využívali predovšetkým na e-mailovú komunikáciu, chatovanie cez Facebook Messenger a Slack, či prehliadanie webových stránok a streamovanie hudby cez Spotify. K smartfónu sme mali tiež nonstop pripojené hodinky Samsung Gear S3 Frontier. Nejde teda o žiadneho rekordmana, no na druhej strane sa Huawei P10 nedá ani zahanbiť.

Rýchle nabíjanie SuperCharge

P10-tka disponuje USB C konektorom, cez ktorý sa pripája aj nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania. Na to, aby fungovalo, budete ale vždy potrebovať originálnu nabíjačku s podporou technológie SuperCharge. Tá zahŕňa tiež bezpečnostný mechanizmus Huawei Super Safe 5-gate. Ten v reálnom čase monitoruje napätie, prúd a teplotu tak, aby bolo rýchlonabíjanie úplne bezpečné.

To, že nabíjanie je skutočne veľmi rýchle, dokazujú aj naše merania. Na 50% kapacity sa batéria nabije už do 30 minút a na 100% to nebude trvať dlhšie ako 1 hodinu a 40 minút.

Získajte čas s úsporným režimom

Výdrž môžete predĺžiť jednoducho pomocou niekoľko šetriacich režimov, ktoré Huawei ponúka v základnej softvérovej výbave. Nájdete tu Režim úspory energie, ktorý obmedzuje činnosť aplikácií na pozadí, redukuje a vypína niektoré vizuálne efekty a vypína načítanie e-mailov na pozadí. Okrem neho sa tu ale nachádza aj Ultra režim, ktorý je vhodný v núdzových situáciách, kedy batérii ostáva už len niekoľko percent kapacity. Zapnutím tohto režimu sa obmedzí väčšina aplikácií, pričom aktívne ostanú iba základné funkcie hovorov a správ.

Výdrž sa dá predĺžiť aj obmedzením počtu aplikácií v tzv. chránenom režime, ktoré majú povolené fungovať aj v pohotovostnom režime. Sú to napríklad aplikácie ako Facebook Messenger, Hangouts a podobne, pri ktorých je dôležité, aby upozornenia chodili aj pri vypnutej obrazovke. Nejakú tú hodinku navyše môžete získať aj prepnutím obrazovky do nižšieho HD rozlíšenia.

Huawei v rámci svojej nadstavby ponúka okrem prehľadných štatistík o spotrebe aj notifikácie, ktoré upozornia na aplikácie s vysokou spotrebou energie. Tie môžete potom jednoducho ukončiť alebo ich fungovanie na pozadí systému ignorovať. Spustené aplikácie môžete nechať po uzamknutí zariadenia vyčistiť – to znamená, že po stlačení tlačidla zapnutia a uzamknutí obrazovky dôjde ich zatvoreniu.

Článok vznikol v spolupráci s Huawei.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

4pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Treba iba originalnu nabijacku, aby nabijal rychlo? Tzn. nie je to vzajomne kompatibilne s qualcomm quick charge technologiou?

2

Aj Honor 8 sa rýchlo nabíja , max.spokojnost

3

Za aký čas? Mne Flex 2 za 1:30, celý deň nič, ale keď dám na nabíjačku tak každý volá von súrne... :D Musím odpojiť stále

4

Plne nabitie cca za 1:20-1:30h , a cca za 30min nabije na 45%

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+