MojAndroid

V seriáli 10 dní s Huawei P10 vám postupne predstavíme tie najlepšie funkcie a vlastnosti nového smartfónu od Huawei. Ten patrí dnes k cenovo najdostupnejším vlajkovým lodiam, ktoré môžete kúpiť. Ako prvej sa budeme venovať konštrukcii, ktorá oproti svojmu predchodcovi prešla hneď niekoľkými výraznými zmenami. Nie sú to však iba nové farby, ktorými nový Huawei P10 zaujme.

Štýlovka na každý deň

Huawei P10 patrí k tým najkrajším smartfónom na trhu. Môže za to najmä jeho kovová unibody konštrukcia, ktorej oblé krivky sadnú skutočne do každej ruky. Oblejšie hrany navyše prispievajú aj ku komfortnejšiemu držaniu telefónu v ruke, či noseniu vo vrecku nohavíc. K tomu dopomáha aj veľmi tenká konštrukcia s hrúbkou iba 6,98mm a hmotnosťou 145 gramov.

Dizajnové a konštrukčné spracovanie je v prípade P-desiatky dovedené k takmer úplnej dokonalosti. Všetky časti konštrukcie do seba presne zapadajú a spolu tvoria pevný celok, ktorý znesie aj náročnejšie zaobchádzanie. Nie je to teda iba o kráse, ale aj o praktickosti. Povrchová úprava je teda aj v tomto prípade dostatočne odolná voči poškriabaniu a zachytávaniu mastnoty či iných nečistôt.

Poškriabaniu displeja zabráni už aplikovaná fólia, ktorú môžete kedykoľvek vymeniť za inú. Ak sa rozhodnete fungovať bez nej, tak potom určite poteší prítomnosť odolného skla Gorilla Glass 5, ktorý má byť až o 1,8-krát odolnejší ako jeho predchodca a v 80% prípadov prežije aj pády na tvrdú zem z výšky 1,6 metra – aspoň tak to tvrdia oficiálne testy spoločnosti Corning, ktorá toto sklo vyrába. Škoda len, že Huawei pri ňom nepoužil o niečo kvalitnejšiu oleofóbnu vrstvu, ktorá by ho lepšie chránila pred mastnotou a odtlačkami prstov.

O tom, že Huawei, vie čo robí, sme sa presvedčili už aj pri dlhodobom testovaní minuloročného modelu P9. Ten aj po roku používania vyzerá stále ako nový, a to sme ho teda nijako výrazne nešetrili. Veríme, že podobne dobre obstojí aj jeho nástupca.

Farby ako nikdy predtým

Huawei si pre svojich zákazníkov pripravil niekoľko unikátnych farebných prevedení, ktorými v záplave bielych a čiernych smartfónov určite vynikne. Nové farby vznikli v spolupráci so spoločnosťou Pantone Color Institute a na Slovensku prichádzajú v dvoch nových odtieňoch – v modrom a zelenom.

 

Tie prichádzajú s novou povrchovou úpravou, ktorú Huawei nazýva Hyper Diamond Cut. Od bežnej P10 s pieskovaným a lešteným povrchom sa odlišuje nielen spôsobom výroby, ale aj výzorom. Na povrchu zadnej strany sa totižto nachádzajú tisícky malých brúsených hrán, ktoré vytvárajú unikátny vizuálny efekt.

Všetky porty, ktoré potrebujete

Huawei P10 vás určite neprekvapí žiadnymi výstrelkami. Na rozdiel od niektorých výrobcov ostáva stále verný veľmi rozšírenému 3,5 mm audio jacku, no nechýba mu ani moderný USB C konektor.

Tlačidlá pre ovládanie hlasitosti majú výbornú odozvu, pričom vypnutie a zapnutie zariadenia sa realizuje prostredníctvom dizajnovo vyšperkovaného tlačidla. To má textúrovaný povrch s hranami v červenej farbe, takže od zvyšku konštrukcie je ľahko odlíšiteľné nielen hmatom, ale aj pohľadom.

Samozrejme, vo výbave smartfónu nechýba ani hybridný slot, ktorý sa dá využiť nielen pre nanoSIM kartu, ale aj pre microSD. V prípade dualSIM verzie si však musíte vybrať a druhý slot použiť buď pre SIM kartu alebo pre pamäťovku.

Aby sme nič nevynechali, tak musíme uviesť aj to, že celá zadná strana je plochá a nevyčnieva z nej žiadna šošovka fotoaparátu. V tomto prípade sú to vlastne až dve šošovky, lebo Huawei aj tu použil duálny fotoaparát Leica, ktorý dopĺňa duálny LED blesk a laserové zaostrovanie.

Vpredu inak nájdete aj 8 Mpix kameru, notifikačnú LED diódu, niekoľko senzorov a telefónny reproduktor. Ten hlasný, cez ktorý sa prehráva hudba alebo zvonenia, je už tradične umiestnený zospodu.

Praktický snímač vpredu

Veľkou zmenou oproti Huawei P9 je umiestnenie snímača odtlačkov prstov. Ten teraz Huawei premiestnil zozadu dopredu pod displej. O tom, ktoré umiestnenie je praktickejšie je subjektívna vec, no my túto zmenu vítame a považujeme ju za dobrý krok. Snímač odtlačkov prináša ale ešte niekoľko vylepšení, o tých si ale viac povieme v ďalšej časti seriálu 10 dní s Huawei P10.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei

10.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+