MojAndroid

Zrejme nikto nebude prekvapený, ak dnes na internete nájde zaujímavé informácie, ktoré budú vyzerať ako vystihnuté zo sci-fi filmu. Počas 1. apríla je ale ešte dôležitejšie čítať si správy do konca a dobre sa pozerať na to, odkiaľ pochádza článok a kde je jeho zdroj. Ľahko sa totiž môže stať, že sa nachytáte a uveríte informácii, ktorá nemá nič spoločné s pravdou. Nižšie vám preto prinášame zoznam najvtipnejších žartov na internete, z ktorých niektoré sú síce úplne prestrelené, no iné majú k realite bližšie a niektoré z nich dokonca ani nie sú úplnými žartmi.

Google Japonsko

Spoločnosť Google si pre japonských používateľov pripravila zaujímavú novú klávesnicu, ktorá im pomôže pri písaní. Vzhľadom na veľký počet rôznych znakov v jazyku tradičná klávesnica nie je optimálna a novinka ponúka špeciálne písanie stláčaním, ale aj posúvaním kláves do strán. Vďaka tomu dokáže menej kláves ponúknuť väčšie množstvo znakov a hoci ide iba o prvoaprílový žart, celkom dobre si vieme predstaviť takéto zariadenie aj v realite.

Gmail

Vo svojom mailovom klientovi Google priniesol zaujímavú novinku Gmail Mic Drop. Ak chcete ukončiť konverzáciu s nadhľadom a viac sa k nej nevracať, môžete poslať mail a zároveň “zahodiť mikrofón”, čím konverzáciu ukončíte aspoň na svojej strane a celé vlákno automaticky archivujete, pričom druhej strane príde okrem vašej správy aj GIF animácia s mimoňom, ktorý zahadzuje mikrofón. Znovu ide o žart, ktorý ale skutočne funguje.

Gmail zart

Poznámka: Google medzi časom tento žart odstránil, pretože ľudia omylom posielali smiešnu animáciu v dôležitých správach a spoločnosť tak bola nútená túto funkciu odstrániť.

Inbox

Ak patríte do druhého tábora používateľov mailových služieb od Google a využívate službu Inbox, poteší vás nová funkcia automatického návrhu emoji pri odpisovaní na správu. Ťažko povedať, či aplikácia skutočne analyzuje text prijatej správy a navrhuje emoji logicky, alebo iba náhodne. V každom prípade môže byť takáto vaša odpoveď veľmi originálna a zábavná.

Inbox zart

Mapy Google

Ako každý rok, ani tentokrát neobišla spoločnosť Google svoje mapy. Tu nájdete zaujímavý odkaz, ktorý vás prevezie do špeciálneho mesta Funky Town. Tu uvidíte vtipnú animáciu tancujúceho muža, pričom animácií je hneď niekoľko, a tak sa môžete potešiť v priebehu dňa aj viackrát.

Mapy Google zart 1 Mapy Google zart 2

Okrem toho pribudla v rozhraní Google Máp aj nová postavička s afro účesom, ktorá oživí celú službu. Ťažko povedať, ako dlho sa tu zdrží, no možno vás bude sprevádzať práve v priebehu dnešného dňa.

Mapy Google zart 3

Fotky Google

Ďalším z radu funkčných žartov je ten, ktorý nájdeme v aplikácii Fotky Google. Pribudla tu totiž možnosť vyhľadávať fotografie prostredníctvom emoji. Hoci to znie smiešne, novinka skutočne funguje a dovolí vám vyhľadávať fotografie vo vašej zbierke, ktoré sa podobajú na emoji vo vyhľadávaní.

Náš tip
Fotky Google prinášajú vyhľadávanie pomocou emoji | VIDEO

Google Cardboard Plastic

V tomto prípade už ide o plnohodnotný žart, ktorý je aj skutočne vtipný. Google Carboard Plastic je podľa spoločnosti prvým headsetom so skutočnou a nie virtuálnou realitou. To znamená ešte lepší zážitok z používania a prakticky neobmedzené možnosti využitia!

Google/Nat and Lo

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo sa bude nachádzať v prvom objavenom paralelnom vesmíre? Už poznáme odpoveď!

Google Play

Debata medzi fanúšikmi reálnych kníh a e-bookov končí, prichádza revolúcia, ktorou sú realBooks – jedno mobilné zariadenie pre jednu konkrétnu knihu! Aby vaša knižnica už nikdy nebola prázdna.

Samsung

Spoločnosť Samsung zasa prišla s inteligentnými nohavicami, ktoré spadajú do nového odvetvia Internet of Trousers. Sami môžete posúdiť špeciálne funkcie, ktorými takéto nohavice disponujú.

Náš tip
Samsung odštartoval 1.apríl už dnes. Vtipkuje predstavením Galaxy S8 a inteligentnými nohavicami

internet-of-trousers-1

Razer

Známy výrobca hráčskeho hardvéru a príslušenstva prišiel teraz s novinkou, ktorá pomôže zasýtiť aj toho najvytrvalejšieho hráča!

Razer zart

Udell Enterprises – aplikácia FaceGuard

Ako lepšie ochrániť sklo na svojich inteligentných hodinkách, ako šikovnou aplikáciou? FaceGuard nainštaluje na vaše hodinky ochrannú sieť, ktorá… nerobí nič. Ale vyzerá skutočne drsne, čo poviete?

Udell Enterprise zart 2 Udell Enterprise zart 1

Sony

Spoločnosť Sony nás skutočne šokovala, keď predstavila Proton Pack. Ide vôbec o prvé zariadenie svojho druhu, ktoré dokáže chytať duchov. Proton Pack váži 6,66 kg, je odolný voči vode a slizu a je vybavený režimom Stamina, ktorý sa postará o predĺženie výdrže na batériu. Ghostbusters!

Nissan Australia

Automobilka Nissan si v Austrálii pre svojich zákazníkov pripravila novú aplikáciu N-Connect, ktorá pomôže nájsť slobodným šoférom partnera, ktorý je tiež oddaný automobilom tejto značky, no už ho nebaví šoférovať samého.

Nissan zart

Dávajte preto dnes pozor na to, čomu uveríte, pretože na každom rohu na vás čaká zákerná informácia, ktorá nemá s pravdou nič spoločné :)

Náš tip
Samsung musí zaplatiť 450 miliónov dolárov Applu za hranatý dizajn smartfónov

Zdroj: Android Police

1.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+