MojAndroid

Platforma TikTok slúžil hlavne na pozeranie krátkych videí. Už počas minulého roku však vývojári umožnili zverejňovať videá, ktoré mohli mať až tri minúty. Podľa informácií z portálu TheVerge platforma opäť plánuje posunúť obmedzenú dĺžku “krátkych” videí na ďalší level.

Aká zmena nastane tento krát na platforme TikTok ?

Podľa informácií zo zdroja sa TikTok snaží pridať tvorcom videí nové možnosti v podobe predĺženia času publikovaných príspevkov. Tento krát platforma predlžuje čas videí z troch minút na 10 minút. Je to naozaj veľký rozdiel a tieto dlhšie videá by už mohli konkurovať aj velikánom, ako je YouTube.

Na sociálnej sieti Twitter je už teraz množstvo príspevkov, ktoré sa týkajú novej zmeny. Niektorí tvorcovia z TikToku už medzi prvými dostali upozornenie o zmene dĺžky videí. Aj napriek tomu, že spomínaná platforma mala na začiatku v pláne zaujať ľudí pomocou krátkych a zaujímavých videí, neustále predlžuje ich časové limity.

Tieto zmeny však môžu narušiť sledovanosť kvôli zvyku fanúšikov, ktorí preferujú kratší obsah. Ironické je, že najväčšia konkurencia platformy TikTok, ktorou je Instagram, YouTube a Snapchat predstavili možnosti, ktoré začali naopak ponúkať o niečo kratšie videá.

YouTube ponúka Shorts, Instagram má taktiež veľmi populárne Reels a Snapchat predstavil krátke videá s názvom Spotlight. Tento krok všetkých platforiem pravdepodobne slúži na vyrovnanie rovnováhy medzi dlhšími videami, práve pomocou kratšieho obsahu. Možno preto teraz TikTok prichádza s novinkou, ktorá predĺži časový limit videí.

TikTok titulka
TikTok – Google Play | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Matt Navarra sa pre internetový portál TheVerge vyjadril, že dlhšie videá je ľahšie speňažiť a udržia fanúšikov na platforme dlhší čas. Nie je záme, akým spôsobom plánuje TikTok tieto videá prezentovať verejnosti. Navarra sa v správe vyjadril, že by bolo vhodné keby vývojári vytvorili osobitnú kategóriu pre dlhší obsah. Takýmto spôsobom by si používatelia mohli vybrať takú dĺžku videí, ktorú preferujú.

Náš tip
SMS či volania zadarmo. Slovenskí operátori reagujú na situáciu na Ukrajine | Aktualizované

2.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+