MojAndroid

Novinky z prostredia Android aplikácií, aktuálne informácie o aktualizáciách, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalosti za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (19/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (19/2018)

YouTube

V minulosti sa rodičia sťažovali, že deti sedia pred televízorom aj niekoľko hodín denne. S príchodom moderných technológií deti už doma toľko nesedia, no svoje „televízory“ si môžu zobrať von v podobe smartfónov a tabletov a multimediálny obsah pozerať priamo na týchto zariadeniach. Google sa rozhodol, že štafetu prevezme za rodičov, a tak niektoré aplikácie dostanú funkcie, ktoré majú tomuto trendu aspoň čiastočne zamedziť. Pokiaľ máte zariadenie s Androidom môžete si nastaviť, aby vám Youtube pripomenul, že už stačí. Veď v živote sú aj dôležitejšie veci, ako pozeranie videí.

Náš tip
Youtube vám pripomenie, kedy si máte dať pauzu
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra banka

Tatra banka predstavuje ako prvá na Slovensku inováciu Tvárová biometria TB, vďaka ktorej si otvoríte online účet, na ktorý si môžete ihneď poslať peniaze, vybrať si ich z bankomatu či robiť z neho prevody. Navyše, účet otvorený cez Tvárovú biometriu TB využívate po celý rok bez poplatku za jeho vedenie.

Náš tip
Tatra banka prináša riešenie na rozpoznávanie tvárí, nový účet si tak založíte online za pár minút | VIDEO
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Duolingo

Vývojári z Duolingo aktualizovali svoju aplikáciu pre Android a pridal tri nové jazyky: český, klingtonský (zo StarTrek) a High Valyrian (z Game of Thrones). Tieto jazyky boli síce už spustené na webovej verzii Duolingo, nuž teraz nadišiel čas, keď sú dostupné aj pre mobilné zariadenia.

Náš tip
Duolingo vás naučí rozprávať ako postavy v Game of Thrones. Alebo po česky
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Baldur’s Gate II | ZĽAVA

V hernej histórii sú tituly, ktoré napriek svojmu veku a zaostalej grafike aj dnes svojou neprekonateľnou hrateľnosťou zabavia viac ako niektoré herné novinky. Medzi ne určite patrí aj titul Baldur´s Gate II od BioWare z roku 2000. Aj z toho dôvodu vydal Overhaul Games v roku 2013 remasterovanú verziu Baldur’s Gate II: Enhanced Edition obsahujúcu aj datadisk Throne of Bhaal nielen pre PC, ale aj platformy Android a iOS. A práve táto hra je teraz v obchode Google Play dočasne zlacnená z 10,99 Eur na 1,99 Eur.

Náš tip
Baldur’s Gate II: Enhanced Edition je v Google Play v megazľave!

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €

Project Cars

Závodný titul Project Cars je k dispozícii na herné konzoly a platformu PC už od roku 2015. Pochádza z dielne vývojárskych štúdií Slightly Mad Studios a Bandai Namco, pričom teraz pôjde po prvýkrát aj o prítomnosť na mobilnom telefóne. Herný titul by mal vzniknúť v spolupráci s GAMEVIL a mal by byť pripravovaný s upraveným názvom Project CARS GO.

Aktuálne nie je známy konkrétny termín finálneho vydania herného titulu Project CARS GO. Aký máte názor vy? Chceli by ste túto pretekársku hru vidieť aj v Obchode Play? Napíšte nám do komentárov.

19.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+