MojAndroid

Používanie dronov pre mnohých nadšencov neznamená len chvíle strávené sledovaním letu svojho stroja, prípadne nahrávanie videí z vtáčej perspektívy, ale bohužiaľ aj pády, ktoré nie raz znamenajú zničenie drona, ktorý nie je vždy zrovna lacnou záležitosťou. Riešením tohto problému by mal byť systém SafeAir od spoločnosti ParaZero, ktorý prináša jednoduchý parašutistický padák pre váš dron.

Náš tip
Prvý veľký pretek s dronmi vyhral 15 ročný tínedžer

parazero_technika

Samotný systém je navrhnutý tak, aby sledoval niekoľko kľúčových ukazovateľov, ako napríklad stav batérie, alebo pohyb samotného drona. Vďaka tomu vie vyhodnotiť nebezpečenstvo, ako napríklad nízku úroveň batérie alebo náhle rýchle klesanie, pri ktorých vystrelí padák. Autori sľubujú vystrelenie už pod jednu sekundu. Prvý produkt bude určený pre dron 3DR SOLO, spoločnosť však plánuje riešenia aj pre väčšie stroje.

Zdroj: techcrunch.com

15.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+