MojAndroid

V Dubaji sa konali prvé veľké preteky s dronmi, ktoré nečakane vyhral 15 ročný tínedžer Luke Bannister a jeho tím Tornado X-Blades. Ten si ako víťaz pretekov odniesol so sebou až 250-tisíc amerických dolárov. V súťaži, v ktorej sa zúčastnilo až 150 tímov z celého sveta si tí najlepší rozdelili celý jeden milión dolárov. Na podujatie sa prišlo pozrieť viac ako 2000 ľudí.

Prvé veľké svetové preteky sa odohrávali na pripravenej trati, ktorú museli drony preletieť za pomoci pilotov. Tí používali špeciálne headsety, ktoré im vďaka kamere na drone umožňovali vidieť všetko z pohľadu prvej osoby. V pretekoch tím z Veľkej Británie odsunul na druhú priečku aj domácich účastníkov z Dronoteku.

Nový typ pretekov získava čoraz viac na popularite po celom svete a pritiahol už aj prvých investorov. Otázne je, ako si tento “šport” obľúbia samotní diváci, pre ktorých predsa len nie je až tak atraktívny, keďže väčšina letových úkonov je viditeľných najmä z pohľadu pilota. Je však minimálne zaujímavé si pozrieť ich schopnosti, a to ako letia cez vyznačenú trať ako najrýchlejšie vedia. Malú ukážku toho, ako to na takýchto pretekoch prebieha si môžete pozrieť na videách.

Zdroj: theverge

14.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+