MojAndroid

Už vo februári sa objavili informácie, že služba YouTube testuje vyššiu kvalitu videí pre predplatiteľov mesačného predplatného YouTube Premium. Aj keď sa zdalo, že testovaná funkcia sa nakoniec v službe neobjaví, tak podľa portálu 9to5Google sa už začala objavovať na zariadeniach s Android TV a Google TV.

Čo znamená lepšia kvalita videí v YouTube Premium?

Lepšia kvalita videí v podstate znamená 1080p rozlíšenie s väčším bitratom. Spoločnosť Google momentálne sprístupňuje túto funkciu niektorým používateľom zariadení Android a Google TV. V ponuke rozlíšení videí sa zobrazuje pod označením „1080p Premium.“ Samozrejme exkluzívne pre predplatiteľov predplatného YouTube Premium, ktoré na Slovensku stojí 7,19 € mesačne.

Aplikácie Youtube | Zdroj: Filip Spevár

Vo februári bola pritom funkcia testovaná len na konkurenčných zariadeniach Apple iPhone a Apple TV. V apríli spoločnosť Google oficiálne potvrdila, že ide o obsah v 1080p rozlíšení s vyšším bitratom a naznačila, že neskôr sa dostane aj na Android. Jej príchod na platformu od Googlu ako prvý potvrdil používateľ na sociálnej sieti Reddit.

Keď sa mu v ponuke rozlíšení objavila značka „1080p Premium“ a on na ňu klikol, tak ho služba vyzvala, aby inovovali na YouTube Premium s vysvetlením, že dostanú lepšiu kvalitu videa. Neskôr sa dokonca na Twitteri objavil jeden používateľ, ktorému sa objavilo rozlíšenie 1080p Premium aj na smartfóne značky Motorola v oficiálnej aplikácii YouTube pre Android.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Spotify pridáva nový plán predplatného. Na koho je zameraný?
21.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+