MojAndroid

Tlačidlo Nepáči sa mi to pravidelne vzbudzuje rozruch naprieč rozličnými platformami. Kým používatelia Facebooku už niekoľko rokov prosia o jeho pridanie, YouTube je kvôli dlhodobo pretrvávajúcim problémom nútený prehodnotiť jeho funkčnosť. Na svojom blogu uviedol, že odteraz diváci počet dislajkov neuvidia. Tlačidlo Nepáči sa mi to síce nevymazal, no celkový počet negatívnych reakcií uvidí už len tvorca videa.

YouTube skrytie počtu dislajkov testuje už niekoľko mesiacov

YouTube sa zmenu rozhodol oficiálne zaviesť na celej platforme po tom, ako ju niekoľko mesiacov testoval na vybraných používateľoch. Tí mali aj naďalej možnosť vyjadriť svoj názor na video pomocou tlačidla Nepáči sa mi to, avšak celkový počet dislajkov mohol vidieť len tvorca videa.

YouTube bez počtu dislajkov
Zdroj: twitter.com/YouTube

Cieľom bolo zistiť, či skrytie počtu dislajkov odstráni niektoré problémy zaťažujúce tvorcov. Problematické boli špecifické útoky postihujúce prevažne malé kanály, pri ktorých používatelia dávali dislajk na videá len preto, že ho dalo aj mnoho iných používateľov.

To negatívne ovplyvňovalo nie len psychické zdravie zasiahnutých tvorcov, ale aj dosah ich videí a možnosť na platforme rásť. Na konci testovania sa ukázalo, že výskyt takýchto útokov bol po skrytí dislajkov menej častý.

Odhaliť škodlivé videá bude odteraz ťažšie

Možnosť slobodne poskytnúť negatívnu spätnú väzbu na videá, ktoré si ju zaslúžia, síce ostáva, no zmenou vzniká aj jeden problém. Na platforme je dostupných mnoho zavádzajúcich alebo nebezpečných videí, ktoré bolo možné okamžite odhaliť pomocou počtu dislajkov. Stále tak bude možné urobiť pomocou komentárov, tie však tvorcovia vedia ľahko zmanipulovať.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Google prehral súd za porušenie protimonopolného zákona. Hrozí mu pokuta 2,4 miliardy eur

11.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+