MojAndroid

YouTube v týchto dňoch dostávala aktualizáciu, ktorá vám umožní jednoducho pokračovať v prehrávaní videa na počítači v prípade, že ste ho začali pozerať v mobilnej aplikácii. O novinke informuje portál 9to5Google.

Miniprehrávač vo webovej verzii YouTube dostal nové využitie

Rozpozerané video sa vo webovej verzii služby objaví v miniprehrávači, ktoré sa nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky. Tento prehrávač bol v službe dostupný už skôr, ponúkal možnosť minimalizovať prehrávané video a pokračovať v jeho sledovaní pri prehliadaní domovskej stránky YouTube.

Po novom sa v ňom zobrazia aj videá, ktoré ste začali pozerať v mobilnej aplikácii alebo prostredníctvom aplikácie pre Android TV. Opačne však táto možnosť nefunguje, teda videá rozpozerané na počítači nebudete môcť jednoducho znova spustiť v aplikácii. V tomto prípade budete musieť video nájsť a otvoriť po starom, buď zo sekcie „História“ alebo prípadne z playlistu, do ktorého je video uložené.

YouTube pokračovať v sledovaní na webe
Foto: 9to5Google.com

Webový miniprehrávač video spustí zhruba sekundu predtým, ako ste ho zastavili na mobile. Pod titulkom videa zas namiesto názvu kanálu zobrazí text „Pokračovať v sledovaní“. Klepnutím na tlačidlo prehrávania sa video automaticky spustí a po kliknutí na tlačidlo „Roztiahnuť” sa video zväčší na celú obrazovku.

Aktualizáciu spoločnosť pravdepodobne zavádza postupne

Aby táto novinka fungovala, budete musieť byť prihlásený do rovnakého účtu na oboch zariadeniach. Funkcia bola prvýkrát spozorovaná minulý týždeň, pričom teraz sa postupne dostáva k viacerým používateľom.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Instagram má 11 rokov!

7.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+