MojAndroid

Obľúbená sociálna sieť zameraná na fotografie a krátke videá, Instagram, dnes oslavuje svoje 11. narodeniny. Túto príležitosť aktuálne bohužiaľ zatieňuje obrovský pondelkový výpadok, kedy niekoľko hodín nefungovalo viacero služieb patriacich pod Facebook. Zatiaľ to nevyzerá ani na to, že by sa Instagram plánoval zapojiť do nejakej formy osláv tak ako to bolo minulý rok pri dosiahnutí jubilea

Na Androide sme si museli počkať

Hoci dnes Instagram oficiálne oslavuje svoje narodeniny, ako používatelia smartfónov so systémom Android sme sa vydania aplikácie dočkali v úplne iný dátum. Takto pred 11 rokmi bola aplikácia vydaná len pre platformu iOS, na Android dorazila podstatne neskôr. Konkrétne k tomu došlo až 3. apríla 2012. Počas jediného dňa si ju vtedy stiahol viac ako milión používateľov.

Instagram krátko na to za 1 miliardu dolárov odkúpil Facebook a súčasťou jeho portfólia je do dnešného dňa. Sociálna sieť počas rokov prešla viacerými zmenami, pribudlo množstvo nových funkcií, väčší priestor získali napríklad videá a došlo aj k úzkemu prepojeniu so službami pre nakupovanie tovaru. 

Masívna sociálna sieť

Dnes sa Instagram teší obrovskej popularite, pre mnohé značky sa stal dôležitým marketingovým nástrojom. Postupne sa vyprofiloval aj na miesto plné takzvaných influencerov, ktorí svojim sledovateľom v rôznych formách podsúvajú produkty. Ide však len o malú časť z celkového obsahu, ktorý sa tu každodenne objavuje. Aktuálne Instagram používa viac ako miliarda ľudí, z čoho je jasné, že o príspevky nie je vôbec núdza.

Instagram od svojich skromných začiatkov dospel až do formy kolosálnej sociálnej siete plnej hashtagov tak ako ho poznáme dnes. Napriek tomu stále dokáže poriadne prekvapiť. Stačí si spomenúť na netradičný príspevok vajíčka, ktorý v priebehu niekoľkých dní vyvolal ošiaľ a stal sa najobľúbenejším príspevkom v histórii Instagramu. Aj takéto veci sa veru dejú vo svete sociálnych sietí.

Náš tip
Na fotografiách vyzerajú takmer dokonale, no pravda je iná. Takto dokážu influencerky oklamať svojich sledovateľov
6.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+