MojAndroid

Sociálna sieť Instagram dnes oslavuje svoje jubilejné 10. narodeniny. Pri tejto príležitosti si vývojári v najnovšej verzii oficiálnej aplikácie pripravili pre používateľov netradičné prekvapenie. Akúsi nostalgickú spomienku na pôvodnú ikonu, s ktorou sociálna sieť zažila svoj debut, ikonu, ktorú vývojári používali počas prípravy aplikácie, ako aj niekoľko dodatočných dizajnov.

Novú ikonu pre aplikáciu Instagram si môžete na obrazovku svojho smartfónu pridať počas celého októbra. Na to, aby ste to mohli urobiť si musíte cez oficiálny obchod nainštalovať najnovšiu aktualizáciu pre aplikáciu Instagram. Následne sa môžete pustiť do osláv.

Ako si zvoliť novú ikonu pre Instagram?

  • V aplikácii Instagram si otvorte svoj profil.
  • Cez ikonku troch čiarok v pravom hornom rohu prejdite do sekcie Nastavenia.
  • Gesto pre potiahnutie obsahu smerom hore (prst ťaháte dole po obrazovke) odhalí zabudované prekvapenie – sekciu pre výber ikonky.
  • Zo zoznamu si vyberte ikonu, ktorá sa vám najviac páči a umiestnite ju na obrazovku svojho zariadenia.

Je možné, že funkcia sa k používateľom dostáva postupne a inštalácia aktualizácie nezaručí jej dostupnosť. Na niektorých smartfónoch sa nám ju totiž nepodarilo v čase písania článku aktivovať. 

Zaspomínajte si

Instagram pri príležitosti svojich 10. narodením spomína aj niekoľko ikonických udalostí, ktoré sa na tejto sociálnej sieti v ostatných rokoch odohrali. Ide napríklad o prvé selfie nahrané z vesmíru, ikonický obrázok vajíčka, ktorý zlomil rekord popularity či moment, kedy si účet vytvoril pápež František.

Mobilná aplikácia do vienka dostala aj novú funkciu pre prehľadnejšie zobrazovanie archívu príbehov. Konkrétne v sekcii Archív pribudol prehľad svojich starších príbehov a príspevkov podľa jednotlivých mesiacov. Dostupné by mali byť príbehy z posledných troch rokov. Ďalší prehľad zase zobrazí miesta odkiaľ ste svoje príbehy pridali.

Nové funkcie pre boj s urážlivými komentármi

Tvorcovia taktiež informujú o pripravovaných novinkách pre boj proti urážlivým komentárom a kyberšikane. Konkrétne má byt aktivovaná funkcia pre automatické skrývanie negatívnych komentárov. Pridané má byť aj dodatočné varovanie, ktoré používateľa ešte pred pridaním potenciálne problematické komentára upozorní na možné porušenie podmienok a zásad používania.

Náš tip
Nájdete nás už aj na Instagrame! Sledujte hashtag #MojAndroidSK
6.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+