MojAndroid

Známa sociálna sieť, ktorá poskytuje priestor na zdieľanie obrázkov, získava stále viac priaznivcov. Instagram sa teší popularite a minulé leto dosiahol bájnu métu 1 miliardu používateľov. S popularitou siete súvisí aj hon na najobľúbenejší príspevok, ktorý má zatiaľ prekvapivého víťaza.

Nič viac len vajce a viac ako 45 miliónov označení “páči sa mi to”. Presne takto vyzerá momentálne najobľúbenejší príspevok na sociálnej sieti Instagram. Doterajší primát držala známa americká celebrita Kylie Jenner. Fotka, ktorou Kylie referovala narodenie svojej dcéry Stormi Webster, získala viac ako 18 miliónov priaznivcov. Kylie porazila americkú speváčku Beyoncé, ktorá pomocou Instagramu oznámila svoje tehotenstvo a jej príspevok sa páčil viac ako 11 miliónom užívateľov.

View this post on Instagram

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Záhadné vajíčko sa na Instagrame objavilo už 4. januára pri používateľovi s príznačným menom world_record_egg. Jeho úmysel bol teda jednoznačný pokoriť rekord sociálnej siete. To sa fotografii podarilo v nedeľu 13. januára večer.

Kto sa skrýva za účtom známe nie je, no ani zďaleka nie je jediným recesívnym aktom na sociálnych sieťach. Okrem stránok, ktoré z recesie uverejňujú každý deň rovnaký obsah existujú aj rôzne odvážne počiny. V minulosti sa na sociálnej sieti Twitter neúspešne pokúšal o úspech účet s názvom polovica cibule “Half an onion“. Hlavnou myšlienkou bolo získanie väčšej popularity na spomínanej sieti ako prezident Donald Trump. Pokus skrachoval na úctyhodných 635-tisíc odberateľoch. Recesia tohto druhu je známa aj zo slovenského internetového priestoru. Za zmienku stojí rohlík, ktorý svojho času putoval sociálnou sieťou Facebook, aby získal viac “lajkov” ako … alebo ikonická stránka, ktorá každý deň uverejňuje tú istú fotku nemenovaného slovenského speváka.

15.1.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+